utorok, 7 decembra, 2021

Matovič pripravuje to, čo nikto nečakal! Na TOTO by sme sa mali pripraviť…

Posledné články

Matovič pripravuje to, čo nikto nečakal! Na TOTO by sme sa mali pripraviť…

1 a 2 kolo plošného testovania prebehlo úspešne. Vláda sa však rozhodla, že bude testovať aj v 3 kole. Budú sa testovať len vybrané obce a mestá. Matovič šokoval verejnosť aj tým, že núdzový stav sa môže predĺžiť o ďalších 90 dní.

TASR / Martin Baumann

„Čo sa týka ďalšieho kola plošného testovania, navrhoval som, aby sme kvôli vyčerpaniu síl našich zložiek urobili prestávku a uskutočnili testovanie až ďalší víkend. Tiež som navrhoval plošné testovanie na úrovni nie okresov, ale na úrovni obcí a miest. Pôjdeme chirurgicky so tých miest, kde bolo viac ako 1% identifikovaných pozitívnych. Odhadujeme, že pôjde o zhruba 500 obcí a miest,“ priblížil premiér Igor Matovič na tlačovej besede.

Ústrednť krízový štáb zároveň schvalil predĺženie núdzového stavu o ďalších 90 dní. Rozhodnutie musí ešte definitívne odklepnúť vláda.

Prešiel aj návrh, aby deťom z rodín v hmotnej núdzi bolo umožnené chodiť do školy. Mnohé rodiny totiž nemajú doma počítač, tablet a často ani internet na domácu dištančnú výučbu. „Nechceme, aby nám tu vyrástla stratená generácia,“ povedal Matovič.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články