sobota, 22 januára, 2022

Matovič spravil to, čo nikto iným pred ním. Na to, čo spravil budeme dlho spomínať

Posledné články

Matovič spravil to, čo nikto iným pred ním. Na to, čo spravil budeme dlho spomínať. Problém vlády Igora Matoviča sú momentálne pendleri. Pendlerov označujeme občanov, ktorý za prácou dochádzajú mimo našich hraníc. Pre nich vláda nariadila pravidelné testy každý mesiac za cenu 70€.
Viac o tomto probléme píšeme v tomto článku: Srdcervúci list „pendlerky“ premiérovi: pán Matovič, čo ste nám to urobili? Chcete nás zlikvidovať?

Premiér Matovič v utorok na tlačovke konferencií odôvodňoval opatrenia práve na príklade pendlera z Prievidze.

 

Matovič spravil to čo nikto iným pred ním

Igor Matovič:
„Zo včerajšieho dňa, keď si tam pozriete testovaných, tak je tam celkom zaujímavá skupina z Prievidze. Jeden pán, ktorý je z Prievidze, býva, má trvalý pobyt v Prievidzi, má prechodný pobyt v Bratislave, kam chodí na týždňovky. Tu má byt a každý deň dochádza do Rakúska robiť poštára. Tento pán medzičasom prišiel do Prievidze a nakazil ďalších šiestich ľudí. Je to presne, práve otázka pendlerov, lebo tento pán, alebo tomuto jeho povolaniu sa hovorí pendler, čiže človek, ktorý býva na Slovensku, dochádza do Rakúska, zrejme tam to od niekoho chytil, doniesol tú chorobu nielen do Bratislavy, kde teda býval, ale doniesol ju hlavne do Prievidze, do srdca Slovenska a zrazu tam máme 6 ľudí pozitívne testovaných a môžeme tŕpnuť, že koľko ďalších ľudí z toho môže byť nakazených.“

No Michal (pendler z Prievidze) má na to iný názor:

„Dňa 12.3.2020 som poslednýkrát prišiel poobede z práce z Rakúska do Bratislavy. Od 12.3 do 14.4 som bol ako zodpovedný občan, ktorý rešpektuje rozhodnutia ÚVZ, Vlády SR a Krízového štábu kvôli situácii na hraniciach a hlavne bezpečnosti svojej rodiny na Slovensku. Kedže sa opatrenia na hraniciach uvoľnili, vyzýval ma zamestnávateľ, aby som nastúpil do práce. Najdôležitejšie na tom je ale to, že môj posledný kontakt so svokrovcami bol 11.04. a ja som vycestoval za prácou až 14.4. Čiže je nemožné aby nákaza bola prenášaná mnou a pôvodom z Rakúska. Späť som sa vrátil až na telefonát svokry, ktorá mi oznámila, že bola pozitívne testovaná, ako aj ďalšie kolegyne v NsP Bojnice a budem kontaktovaný aby som podstúpil test aj s manželkou a deťmi,“

Michal pendler Prievidza
Michal zdroj: Čas.sk /tip

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.
ZDROJČas.sk

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články