piatok, 21 januára, 2022

Matovičova sladká pomsta Sulikovi? Na scénu prichádza stará známa tvar!

Posledné články

Matovičova sladká pomsta Sulikovi? Na scénu prichádza stará známa tvar!

Vzťahy medzi Richardom Sulikom a Igorom Matovičom nie sú v najlepšom poriadku. Zdalo by sa, že zohrana dvojica bude fungovať ako hodinky. Opak je však pravdou. Liberál Sulík je za otváranie ekonomiky naopak konzervatívnejši premiér Matovič je za jej postupne otváranie

Príspevok od Richarda Rašiho skutočne šokoval. Naopak netreba zabudnúť, že na scénu sa vrátil aj Jozef Mihál ( hoci len na krátku dobu ). Objaviť sa má aj stará známa tvár Ľubomír Galko. Ten sa má podľa opozičného poslanca Rašiho stať riaditeľom štátnych Vojenských opravovní .Trenčín

Status Richarda Rašiho

MATOVIČOVA SLADKÁ POMSTA SULÍKOVI: GALKO ŠÉFOM VOJENSKÝCH OPRAVOVNÍ!

Matovič s ministrom obrany Naďom sa rozhodli oživiť ďalšiu politickú mŕtvolu. Za riaditeľa štátnych Vojenských opravovní. Trenčín chcú vymenovať Ľubomíra Galka. Toho Galka, ktorého zo strany vyhodil Sulík a z politiky voliči. V posledných voľbách získala jeho strana biednych 0,14% hlasov a vyzeralo to, že v politike konečne definitívne skončil. Ale pre Matoviča je dobrý.

Sme v opozícii a aj by sme si užívali, ako opakovane Matovič verejne ponižuje podpredsedu vlády Sulíka. Ako Matovič vyčíta Sulíkovi nedostatok lojality k vláde a na oplátku „lojálne“ angažuje jeho úhlavného nepriateľa Galka. Ako Matovič cez médiá vyzýva Sulíka neodkazovať si cez médiá a ako sa vládna koalícia rozkladá sama zvnútra v priamom prenose. Vlastne, ako si ju rozkladá sám premiér.

Ale neužívame si to. Neužívame si to, lebo ide o toho Galka, ktorý ako minister odpočúval svojich najbližších spolupracovníkov. Odpočúval novinárov a dokonca i nejakého kamionistu, ktorý len náhodou išiel dlhšie za jeho limuzínou. Ide o toho

Zdroj: SITA/Diana Černáková, TASR/Martin Baumann

Galka, ktorý za milióny nakúpil nepoužiteľné náhradné diely na vrtuľníky Mi-17, o toho Galka, ktorý nakúpil ako minister obrany pre armádu také pneumatiky, ktoré nesedeli na žiadne z armádnych vozidiel. A to nie sú zďaleka všetky jeho kauzy, za ktoré bol nakoniec z vlády predčasne vyhodený!

Na poníženie Sulíka je však dobrý. A to je len ďalší príznak toho, že autokratické rysy Matoviča dominujú čoraz viac. Každú nelojalitu bude verejne trestať, za každú kritiku sa pomstí. A obzvlášť v prípade, že kritik má pravdu!

Dnes Matovič ponižuje Sulíka, ale zajtra príde na rad aj Kollár, či Remišová. Vláda bude vďaka patologickému správaniu premiéra neustále v polčase rozpadu, lebo dôležitejšie ako záujmy Slovenska bude to, aby bolo všetkým jasné, kto je tu šéf.

A to na začiatku ekonomickej krízy nie je pre Slovensko dobrá správa.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články