Svet

Matteo Salvini uvažuje o spolupráci s Viktorom Orbánom

Matteo Salvini uvažuje o spolupráci s Viktorom Orbánom Kontroverzný Talianský minister vnútra Matteo Salvini je známi svojim znechutením z politického vládnutia Európskej...

Written by Andrej
· 1 min read >
orban salvini

Matteo Salvini uvažuje o spolupráci s Viktorom Orbánom

budúca spoločná spolupráca ?
budúca spoločná spolupráca ?

Kontroverzný Talianský minister vnútra Matteo Salvini je známi svojim znechutením z politického vládnutia Európskej únie, ktorá ešte stále nevyriešila problematiku Imigrantskej krízy.

Práve ochrana hraníc a bezpečnosť je hlavnou témou, ktorou sa zaoberá Salvini a Orbán. Salvini vyjadril presvedčenie, že o niekoľko mesiacov budú spolu s Viktorom Orbánom vládnuť v Európe. V súčasnosti dvaja najväčší zástancovia zastavenia ilegálnej migrácie by tak mohli v budúcnosti spolupracovať a aktívne sa podieľať nad vyššou bezpečnosťou . Práve Salvíniho vyjadrenie o vládnutí spolu s Orbánom zaznelo vo Viedni. Tam sa Taliansky minister vnútra zúčastnil na konferencii zameranej práve na migráciu.

„Som presvedčený, že o niekoľko mesiacov budeme vládnuť spoločne s Orbánom,“

Szijjárto o nebezpečenstvách migrácie

Salvini pripomenul, že konanie Európskej únii proti Maďarsku je čistým politickým aktom a bláznovstvom. Salvini si tak stojí za slovami a považuje Viktora Orbana za „kolegu“ s ktorým by si vedel predstaviť Európsku úniu trošku inak. Na Salviniho stranu sa má taktiež pripojiť vicekancelár Strache, ktorý šéfuje strane „rakúskych slobodných“. Práve prehĺbenie spolupráca by mohlo znamenať väčšiu šancu na úspech v euro-voľbách, ktoré sa budú konať v máji 2019.

V budúcoročných voľbách úplne zmeníme Európu a dostaneme socialistov z európskej vlády,“ pripomenul Salvini

zdroj: https://www.napalete.sk/salvini-o-niekolko-mesiacov-budeme-s-orbanom-vladnut-europe/

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *