pondelok, 6 decembra, 2021

Mazurek sa postavil pred rečnícky pult a VYRAZIL DYCH Matovičovej vláde! „ZAČNITE V OSADÁCH!“

Posledné články

Mazurek sa postavil pred rečnícky pult a vyrazil dych Matovičovej vláde! „ZAČNITE V OSADÁCH!“

V parlamente sa prerokoval nový návrh zákona proti týraniu zvierat. Išlo o návrh z dielne koaličných poslancov. Podľa Mazureka je však tento zákon viac škodlivý ako nápomocný. Mazurek sa tak postavil pred rečnícky pult a šokoval Matovičovú vládu. Ak chce vláda skoncovať s týraním zvierat mala by začať v osadách konštatuje Mazurek.

Vyjadrenie poslanca Mazúreka

„Problematiku týrania síce presúva medzi enviromentálnu trestnú činnosť, no polícia na tomto úseku nemá šancu ani zďaleka vyriešiť to obrovské množstvo prípadov týrania predovšetkým v osadách. Nemajú zdroje, je ich málo a prípadov ohromne veľa.

Zdroj: Facebook/Milan Mazurek
Zdroj: Facebook/Milan Mazurek

– Formulácie v zákone sú tak všeobecné a zlé, že sa dajú veľmi jednoducho zneužiť. Ktokoľvek môže byť zavretý do väzenia už za to, keď niekto nadobudne pocit, že neposkytol zvieraťu dostatočnú pomoc vtedy, keď to potrebovalo… Zanedbanie starostlivosti je formulované tak vágne, že sa dá vysvetliť zo všetkých možných pohľadov a keď gazdovi z nejakého dôvodu uhynie prasa, môže ísť do väzenia.

Foto:SITA/Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky
Foto:SITA/Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky

– Návrh obsahuje formuláciu o tom, že poštvať jedno zviera proti inému je trestný čin, ktorý sa trestá väzením. Opäť je to však písané tak vágne, že už aj výcvik poľovníckych psov môže byť trestný. Rovnako je podľa tohto zákona trestné, ak sokoliar pošle vtáka loviť myš. Po novom asi budú chovatelia hadov dávať svojim miláčikom myši tak, aby ich nikto nevidel a neobvinil z týrania zvierat…

Naozaj tie formulácie sú desivo vágne a návrh narobí veľa problémov.

Pritom legislatíva tu už existuje, no naviac potrebujeme prijať zákon o znížení veku trestnej zodpovednosti, aby sa osadníci nemohli vyhovárať neustále na deti, a tiež z pozície ministra vnútra lepšie zabezpečovať vyšetrovanie týchto trestných činov, ktoré dnes vôbec nie sú v centre záujmu“ vyjadril sa na socialnej sieti Facebook Mazurek

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. na Mazureka cenzúra. video odstránené. Asi aby ľudia, čo si to pozrú, neprišli na to, že to vôbec nie je žiadny blbec či extrémista, aj keď hovorí o osadách.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články