piatok, 21 januára, 2022

MEDZINÁRODNÁ HANBA! Toto Matovič tajil pred celým Slovenskom!

Posledné články

MEDZINÁRODNÁ HANBA! Toto Matovič tajil pred celým Slovenskom!

Premier Igor Matovič čelí vážnemu podozreniu z plagiátorstva. Práve pri písank svojej diplomoveh prác, ktorú obhájil v roku 1998, mal údajne vykradnúť dve publikácie. Titul získal na univerzite Komenského (UK) v Bratislave.

Jednoducho a v skratke premier mal získať titul za prácu, do ktorej povykrajujeme publikácie a odovzdal ju ako svoje dielo.

O tejto informácií informoval Denník N

K tejto téme zaujal stanovisko aj bývalý

Potvrdené: predseda vlády SR Igor Matovič je drsný plagiátor.

Foto: TASR Pavel Neubauer
Foto: TASR Pavel Neubauer

V jeho prípade je to ešte horšie, ako v predošlých. Novinári potvrdili, že v podstate zlepil dokopy dve knižky, pripísal k tomu vlastný záver a odovzdal ako svoju originálnu prácu.

Máme krajinu, ktorú vedú podvodníci. Podvodníkmi boli počas štúdia, počas podnikania a podvodmi sa vyšvihli na vysoké politické pozície. Posľubovali voličom kadečo, na čo hneď po voľbách zabudli a začali pre zmenu s inými, novými sľubmi.

Viete, prečo ma to hnevá? Poznám dosť ľudí, ktorí sú naozaj intelektuálne na úrovni a živoria z pár stoviek akademického tabuľkového platu mesačne (zďaleka nie každý v našej vede si zaslúži tam byť, ale máme dosť poctivých akademikov a zopár naozaj skvelých).

Poznám takých, ktorí patria aj naozaj do medzinárodnej špičky, ale zápasia s kopou úplne hlúpych problémov, ktoré im bránia svoj výskum rozvinúť tak, aby robili krajine podobné renomé, ako to vedia českí, nemeckí, francúzski či britskí vedci. Ale ako by mohli získať nejakú vládnu podporu? Tí ľudia v exekutíve im proste nemajú šancu rozumieť, ich rozhľad končí pri okopírovaných cudzích textoch v nejakej trápnej téme. Pre krajinu je to ohromne demoralizujúce.

A to pokrytectvo je zúfalé, Danka išli ukrižovať, teraz vyšlo najavo, že urobili to isté, ale stoličiek sa držia zubami nechtami a bránia sa vypúšťaním nových a nových klamstiev.

Opäť, celú spoločnosť tým učia, že dôležité nie sú pravidlá, ale to, kto je silnejší. Vyhraj voľby s ústavnou väčšinou a môžeš sa na morálku vykašľať. Lenže to nie je len o politike, ľudia to vidia, len im to, bohužiaľ, potvrdí, že to takto funguje, a podobne sa budú zariaďovať vo svojich životoch.

Ale, znovu opakujem, to najhoršie je v skutočnosti to, že oni sú naozaj nevzdelaní a riešia problémy, na ktoré nijako nestačia. Ak by vydržali štyri roky, táto krajina bude v zúfalom stave. Aj preto by na jeseň mal každý normálny, naozaj slušný (nie „slušný“) človek byť pripravený prispieť svojou účasťou k tomu, aby toto divadlo čo najskôr skončilo.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články