štvrtok, 27 januára, 2022

MEGAŠKANDÁL VLÁDY?! „Matovičová vláda pustila do zahraničia ďalšie zlaté prasa. V cene elektriky tak budeme platiť aj na luxusné dôchodky Kanaďanom!“

Posledné články

MEGAŠKANDÁL VLÁDY?! „Matovičová vláda pustila do zahraničia ďalšie zlaté prasa. V cene elektriky tak budeme platiť aj na luxusné dôchodky Kanaďanom!“

Europoslanec Milan Uhrík upozornil fanúšikov na socialnej sieti Facebook, že vláda Igora Matoviča pustila do zahraničia „zlaté prasa“

Celé vyjadrenie Milana Uhríka tu

Matovičová vláda pustila do zahraničia ďalšie zlaté prasa. V cene elektriky tak budeme platiť aj na luxusné doxhodky Kanaďanom!

Kvôli nečinnosti Matoviča a Sulíka, kúpenej za nehorázne nízkych 35 miliónov eur, získa podiel v lukratívnej východoslovenskej strategickej spoločnosti (Východoslovenská energetika Holding a.s.) nemecká firma E.ON.

Zdroj: FOTO SME – JOZEF JAKUBČO

Upozorňujeme, že medzi najväčších akcionárov tejto zahraničnej spoločnosti patrí aj kanadský štátny penzijný systém Canada Pension Plan Investment Board. Slováci tak budú za distribúciu elektriny platiť (opäť) nemeckým podnikateľom a navyše financovať aj luxusný život kanadských dôchodcov!

Pritom zisk spoločnosti Východoslovenská energetika Holding dosiahol za posledných 5 rokov až 197 miliónov eur, t.j. v priemere takmer 40 miliónov eur ročne. Ak by celá táto firma patrila štátu, tak každý rok by sa len zo zisku tejto jednej firmy mohla špičkovo obnoviť veľká slovenská nemocnica. Teraz budú obnovovať svoje nemocnice z nej akurát tak Nemci…

Ľudová strana Naše Slovensko rezolútne odmieta odovzdávanie lukratívnych slovenských strategických podnikov cudzím firmám, a obzvlášť cudzím štátom a vládam! Pokiaľ budú Slováci prinútení platiť za základné životné potreby zahraničným firmám a vládam, tak Slovensko nebude nič len nesvojprávnou kolóniou.

Získanie lukratívnych strategických podnikov naspäť do rúk štátu považujeme za jeden z kľúčových bodov dekolonizácie slovenského hospodárstva, bez ktorého nie je možný opätovný a najmä udržateľný rozvoj slovenskej ekonomiky.

A práve teraz, počas krízy a všeobecného prepadu cien podnikov je ideálny čas realizovať takéto dlhodobo ziskové štátne investície. Peniaze na odkúpenie týchto podnikov by mohli pochádzať napríklad aj z bankového odvodu, ktorý vláda v neprospech obyčajných Slovákov zrušila.

Nezodpovedným a zradným rozhodnutím Matovičovej a Sulíkovej vlády vypustilo Slovensko zo svojho dvora ďalšie „zlaté prasa“, ktoré namiesto toho, aby financovalo zlepšenie života Slovákov bude financovať život nemeckých veľkopodnikateľov a kanadských dôchodcov.

Matovič a Sulík sa týmto krokom zaradili na zoznam politikov z éry divokých privatizérov, ktorý za pár eur od západných firiem neváhali zapredať celú našu vlasť a ochudobniť tak Slovensko a všetkých jeho občanov.

 

Milan Uhrík
podpredseda ĽS Naše Slovensko

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

2 KOMENTÁRE

  1. Čo ste čakali od Sulíka? Je to jeden protislovenský politik, ktorý k Slovensku nemá žiadny vzťah, nakoľko vyrastal aj v Nemecku. Chýba mu akékoľvek sociálne cítenie, nezáleží mu na ľuďoch. Vzhľadom k tomu, že sa dosť obohatil na verejnom majetku, on aj jeho rodina sú zabezpečení na niekoľko generácií dopredu. Jemu nezáleží na tom, že vo vlastnej krajine budeme žiť ako otroci. Bez práv a v područí cudzích krajín, ktoré nás budú zdierať. Zisky budú prevedené do zahraničia. A náš štátny rozpočet bude prázdny. Tak preto je treba brať tak veľké pôžičky z EÚ? Aby sme podporovali zahraničných oligarchov a zahraničné banky? Čo bude mať Sulík z toho že ožobráči Slovensko? Žeby nejakú províziu alebo snáď podiel v zahraničnej spoločnosti? Akcie?

  2. Aby Sulíka nečakala taká skvelá budúcnosť, ako Emanuela Moravca, veľkého kolaboranta s fašistickým Nemeckom… potom tie nakradnuté miliardy mu budú na h…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články