Ekonomika

Mena ktorá pobláznila svet Bitcoin!

Mena ktorá pobláznila svet Bitcoin! Zrejme každý človek na planéte, ktorý sa trocha zaujíma o elektronické meny, ekonomiku či obchodovanie na burze....

Napísal Daniel · >
Mena ktorá pobláznila svet Bitcoin!

Mena ktorá pobláznila svet Bitcoin! Zrejme každý človek na planéte, ktorý sa trocha zaujíma o elektronické meny, ekonomiku či obchodovanie na burze. Isto pozná svetový pojem Bitcoin. Už dnes túto menu môžeme bez problémov označiť ako super menu, ktorej sa zatiaľ žiadna iná nerovná.
Prečo je ale tak jedinečná a žiadaná?
Svetový trh stojí na nestálej ekonomickej zbrani, ktorú nazývame dolár. Dolár ako jedna z hlavných svetových mien nie je krytá zlatom. A USA ju používa proti iným štátom ako zbraň. Príkladom môže byť Venezuela ale aj Irán.

Bitcoin je výnimočný preto lebo ponúka menu, ktorá nie je vlastnená. Ktorá nie je centralizovaná. Ponúka plne decentralizovaný systém od byrokratov a korupcie. Od vlády, od bánk a najme od režimov. Je to úplná elektronická sloboda. Ale hlavne ponúka anonymitu a bezpečné platby. Nikto nikdy nespozná, že ste si niečo kúpili. Ak to budete robiť podľa pravidiel a bezpečne.

 

Mena ktorá pobláznila svet Bitcoin!

Je to ale aj mena, ktorá je tŕňom v oku ekonomickej mafii.
Mena, ktorá nemôže byť riadená a teda ani vlastnená ako som už spomínal. A preto sa štáty ako USA a EÚ snažia oslabiť jej svetové prvenstvo.
A to krokmi ako je zdanenie príjmov z elektronických mien či obchod so samotnou menou.
Štáty G20 prijali už pred pár rokmi opatrenia aby spomalili rast tejto meny. No ako býva zvykom, trh sa spamätal a opäť rastie.

 
 

 

Bitcoin (BTC) je dnes na hranici 12 600 USD za jeden kus a rapídne sa približuje k 13 000 USD. Je treba pripomenúť že koncom roka 2018 sa Bitcoin prepadol viac ako inokedy predtým. No začiatkom tohto roka sa jeho cena takmer strojnásobila a v posledných dňoch jeho hodnota stúpla o 10%. Na trhu prebiehajú špekulácie prečo mena zaznamenala tak vysoký rast. No odborníci sa zhodujú na tom, že z nárastom ceny je práve elektronická mena spoločnosti Facebook. Keďže už aj Facebook pripravuje vlastnú menu. Krypomena spoločnosti Facebook by sa mal volať Libra.

Nárastom o záujem kryptomien sa tešia najme spoločnosti ako Starbucks a telekomunikačný gigant AT&T. Tieto dve spoločnosti taktiež zaviedli platby cez kryptomeny.
To znie ako skvelá správa. No nie pre vlastníkov Bitcoinu. V skutočnosti pri tejto mene je nastavený limit na 21 miliónov kusov. Ak by sa tento limit dosiahol mena by začala zrejme kolísať. Čo môže mať celkový negatívny vplyv. Alebo Bitcoin rapídne zdražie. Dosiahnutie tohto limitu sa označuje pojmom “halving“. A ten sa predpokladá na rok 2020.

 

Cena Bitcoin
Cena Bitcoin, Zdroj: investicne.sk – Mena ktorá pobláznila svet Bitcoin

Čítaj tiež: Kongresman Ron Paul

 

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *