Slovensko

Michal Šimečka otvorene o lídrovi Progresivcov Trubanovi. Bude skvelým premiérom!

Michal Šimečka otvorene o lídrovi Progresivcov Trubanovi. Bude skvelým premiérom! Rast a trend Progresívneho Slovenska je čoraz viac rýchlejší a Progresivci postupne...

Napísal Andrej · >
Michal Šimečka otvorene o lídrovi Progresivcov Trubanovi. Bude skvelým premiérom!

Michal Šimečka otvorene o lídrovi Progresivcov Trubanovi. Bude skvelým premiérom!

Rast a trend Progresívneho Slovenska je čoraz viac rýchlejší a Progresivci postupne vnímajú, že Michal Truban môže byt skutočným lídrom pre Slovensko. Truban je bývalý podnikateľ bez akýchkoľvek politickej skúsenosti.

To však jeho kolegovi nevadí. Jeden zo zakladateľov Progresívneho Slovenska a súčasný Europoslanec Simecka prehovoril o Trubanovi na sociálnej sieti Facebook. Podľa Simecku ma Truban jasne hodnotové postoje a predstavu o tom, čo treba na Slovensku urobiť.

Michal Šimečka tvrdí, že mestá, kde boli teroristické útoky, sú bezpečnejšie, ako tie slovenske

 
 

Michal Šimečka otvorene o lídrovi Progresivcov Trubanovi. Bude skvelým premiérom!

“No a ohlásili sme, že po vzájomnej dohode bude volebným lídrom a kandidátom na premiéra Michal Truban, a programovým lídrom a kandidátom na ministra financií Miroslav Beblavý. Nie je to náhoda. Je to ďalší dôkaz, že slovenská politika môže vyzerať inak.” Následne Šimečka citoval slová poslanca NR SR Beblavého. “Ak chceme nový štýl politiky, musíme ho byť schopní aj sami robiť”.

“Osobne som presvedčený, že Mišo bude skvelým volebným lídrom a premiérom. Z toho istého dôvodu, ako som bol od začiatku presvedčený, že Zuzana Čaputová bude vynikajúcou prezidentkou – lebo oboch som poznal ešte predtým, než sa stali kandidátmi.”

“Mišo má presne tie vlastnosti, ktoré robia skutočných lídrov – vnútornú silu a autoritu, ale v kombinácií s pokorou, jasné hodnotové postoje a predstavu o tom, čo treba urobiť, ale v kombinácií so schopnosťou načúvať ostatným a robiť kompromisy. A okrem toho je brutálny makač, ktorý dá Ironmana na počkanie. Dobré to bude,” Šimečka otvorene o lídrovi Progresivcov Trubanovi na svojom profile na Instagrame.

View this post on Instagram

DOBRÉ TO BUDE Najprv hovorili, že sme dve malé strany, ktoré sa ani samé nevedia dohodnúť. Potom, keď koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU vyhrala eurovoľby, zase tvrdili, že sa nedokážeme dohodnúť na spoločnom lídrovi do národných volieb. Lebo osobné egá to nedovolia. No a dnes sme ohlásili, že po vzájomnej dohode bude volebným lídrom a kandidátom na premiéra @truban , a programovým lídrom a kandidátom na ministra financií @beblavy_spolu . Nie je to náhoda. Je to ďalší dôkaz, že slovenská politika môže vyzerať inak. Ako dnes povedal Miro na tlačovke, “ak chceme nový štýl politiky, musíme ho byť schopní aj sami robiť”. Osobne som presvedčený, že Mišo bude skvelým volebným lídrom a premiérom. Z toho istého dôvodu, ako som bol od začiatku presvedčený, že @zuzana_caputova bude vynikajúcou prezidentkou – lebo oboch som poznal ešte predtým, než sa stali kandidátmi. Mišo má presne tie vlastnosti, ktoré robia skutočných lídrov – vnútornú silu a autoritu, ale v kombinácií s pokorou, jasné hodnotové postoje a predstavu o tom, čo treba urobiť, ale v kombinácií so schopnosťou načúvať ostatným a robiť kompromisy. A okrem toho je brutálny makač, ktorý dá Ironmana na počkanie 🙂 Dobré to bude.

A post shared by Michal Šimečka (@michalsimecka) on

Michal Šimečka otvorene o lídrovi Progresivcov Trubanovi. Bude skvelým premiérom!

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/simecka-je-presvedceny-ze-truban-s-nulovymi-skusenostami-v-politike-bude-skvelym-premierom-ma-jasne-hodnotove-postoje-predstavu-o-tom-co-treba-urobit/1818595

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

One Reply to “Michal Šimečka otvorene o lídrovi Progresivcov Trubanovi. Bude skvelým premiérom!”

  1. Dobry stranicky idiot je tento kaviaresky typ. Tito ludia by predali Slovensko pod cenu, hlavna vec, žeby oni zarobili s ESETOM.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *