utorok, 30 mája, 2023

Mikuláš Dzurinda sa vyjadril ku kauze Gorila. Jeho stanovisko vás šokuje.

Posledné články

Mikuláš Dzurinda sa vyjadril ku kauze Gorila. Jeho stanovisko vás šokuje.

Expremiér a jeden s lidrou bývalej násilnejšej pravicovej strany SDKU sa vyjadril otvorene ku kauze Gorila. Dzurinda v stanovisku uvádza, že v žiadnom prípade neprijal úplatok a nemej indície, že by jeho vláda konala pod vplyvom finančnej skupiny.

Dzurinda však podotýka, že ak sú informácie pravdivé ID o zlyhanie jednotlivcov a nie vlády. Cele stanovisko poskytol TASR. Dzurinda je presvedčený, že kauza Gorila je predovšetkým Ficovou kauzou.

Kompletné stanovisko Mikuláša Dzurindu

Čo je v mojich silách a čo aj urobiť chcem, je poskytnúť zásadné stanovisko:

1. Nikdy počas svojho pôsobenia (či už ako premiér, minister alebo poslanec) som sa nerozhodoval inak, ako podľa svojho vedomia a svedomia. Nikdy som neprijal žiaden úplatok, ani províziu. Nikdy mi úplatok ani provízia ponúknuté neboli. Nikdy som neposlal žiadneho človeka, aby v mojom mene, v mene vlády, ktorej som predsedal, alebo v mene strany, ktorú som viedol, prijal, požadoval alebo zjednával úplatok, či províziu.

2. Nemám žiadnu informáciu a nemal som ani indície o tom, žeby vláda , či SDKÚ , ktorým som predsedal, rozhodovali inak, ako vo verejnom záujme, alebo pod vplyvom nejakej finančnej skupiny či jednotlivcov.

3. Nemôžem vylúčiť zlyhanie jednotlivcov. Či už členov vlády, predstaviteľov strany, alebo našich nominantov v rôznych pozíciách. Takýchto zlyhaní mi bolo vždy ľúto a pri vážnych podozreniach som sa vždy usiloval o vyvodenie čo najrýchlejšej politickej zodpovednosti.

4. Ak sú i formácie z Gorily pravdivé, svedčia o zlyhaní jednotlivcov, nie vlády – tak ako to občanom podsúva Róbert Fico. Gorila hovorí o zlyhaní jednotlivcov, ktorí boli nominantmi vládnych strán, ale aj vtedajšej opozície. Je to predovšetkým kauza Roberta Fica.

5. Vždy som sa usiloval obmedzovať priestor korupcie a nekalého správania . Svedčia o tom desiatky zákonov a vládnych opatrení z relevantného obdobia. Ak je Gorila pravdivá , tak svedčí aj o tom, že SIS mala v období mojich vlád voľné ruky a polícia a orgány činné v trestnom konaní konali. S nástupom vlády Roberta Fica bolo príslušné odpočúvanie skončené, dôkazy skartované a vyšetrovanie marené.

6. Po prepuknutí kauzy som poskytol vyšetrovateľom úplnú a okamžitú súčinnosť. Ako svedok som vypovedal viackrát.

7. Vždy som sa usiloval o to, aby páchatelia trestnej činnosti boli potrestaní. Tiež som sa usiloval vyvodiť politickú zodpovednosť voči strane, ktorú som viedol, i voči sebe.
Toto vyhlásenie vydávam kvôli záujmu médiu a aj povinnosti voči občanom.

zdroj: https://www.infovojna.sk/article/dzurinda-odmieta-ze-by-pocas-svojej-vlady-rozhodoval-v-prospech-penty

VIPevent on Foter.com / CC BY-NC-SAzdroj

Gorily v NR SR
Zdroj: Facebook

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články