štvrtok, 27 januára, 2022

Milan Uhrík o tom, že môže dopadnúť ako zavraždený Kuciak. Už teraz vieme prečo

Posledné články

Milán Uhrík o tom, že môže dopadnúť ako zavraždený Kuciak. Už teraz vieme prečo.
Do našej redakcie náš prišiel e-mail od poslanca za stranu ĽSNS Milana Uhríka. Milan Uhrík hovorí o tom, že ich boj proti korupcii neutícha. Milan Uhrík na krajskej prokuratúre v Nitre dve trestné oznámenia, kvôli tunelovaniu štátnych dotácií a eurofondov. Toto tunelovanie má byť v rozsahu jedného milióna eur. Podľa poslanca má isť o tunelovanie štátneho rozpočtu zo strany finančnej skupiny PENTA.

Zaujímavé na tejto informácií je to, že týmito dokumentami o tunelovaní disponoval aj zvraždený novinár Aktualíty.sk Ján Kuciak.

 

Milan Uhrík o tom, že môže dopadnúť ako zavraždený Kuciak

Milan Uhrík:

„V prvom prípade ide o dotáciu vo výške sedemsto tisíc eur,ktoré získala PENTA-cka firma MECOM od štátnej poľnohospodárskej platobnej agentúry v úplne zjavnom a evidentnom v rozpore s podmienkami poskytovanie týchto dotácií. Vytunelovaná PENTA-cka firma MECOM totiž do zmluvy uviedla nepravdivé vyhlásenia o tom, že sa nachádza v obrovských problémoch a že sa topí v dlhoch.“

 

Milan Uhrík:

V druhom prípade išlo o štátnu dotáciu vo výške dvestoštrnásť tisíc eur. Tu zase PENTA-ci s poľnohospodárskou platobnou agentúrou podpísali zase po termíne veľmi pofidérny dodatok. Ktorým sa snažili a pokúšali prekryť to, že už nespĺňajú podmienky na získanie tejto štátnej dotácie.“

„A štátny úradníci mali zase raz akosi zahmlený zrak. Do koky ide tak o viac ako dvestotisíc eur. Ktoré z najväčšou pravdepodobnosťou doslova vytunelovali Hasčákové firmy to štátneho rozpočtu e eurofondov.

 

No a ako dopadol úradník ktorý dopomohol k tejto korupcii? To sa dozviete vo videu nižšie.

 

 

Dokumenty k trestnému oznámeniu firmy PENTA:

TO Mecom 1

Výročná správa Mecom 2014 – dodatok auditora

Zmluva PR02653 o NFP – PPA Mecom

 


Foto: magazin1,sk/wp-content/uploads/2020/02/milan-uhrík-1260×710.jpg
t.aimg,sk/magaziny/1YL8nEWqQvONVhIg3MscKQ~J-n-Kuciak.png

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články