Image default
 
 

Miloš Zeman: EÚ nemá silného vodcu ako Rusko, Čína či USA

Miloš Zeman: EÚ nemá silného vodcu ako Rusko, Čína či USA
Miloš Zeman: EÚ nemá silného vodcu ako Rusko, Čína či USA

Lídri Európskej únie?

Základná charakteristika Európskej únie sa v súčasnosti naozaj len dá nazvať ako obrovský chaos. Chaos pri ktorom sa súčasný Európsky lídri iba hádajú a neriešia významné problémy spoločne. Jeden s významných problémov je migračná kríza, ktorá trápi Európsku úniu už skoro 3 rok. Práve otvorenosť a miernosť súčasných lídrov poukázala na razantné chyby, ktoré toto rozhodnutie prinieslo. Migračná kríza dospela k nezájomnej jednote. Už to nie je Európska únia ktorá funguje na jednotlivých princípoch. Práve jednotlivosť narušili práve dvaja súčasný lídri, ktorý postupne strácajú pôdu pod nohami. Všetko to začala kancelárka Merkelová. Jej popularita významne klesla po tom čo nevyriešená migračná vlna rozhádala Nemecko do dvoch táborov.

 
 

Tak isto to bola aj s Európskou úniou, ktorá sa dostala do ostrých konfliktov. Na jednej strane boli solidárne krajiny a na tej druhej boli krajiny, ktoré nechápali prečo by mali prijať obrovské množstvo migrantov do krajiny. Na svetlo sveta prišiel mladý muž, ktorý sa mal stať reformátorom nie len Francúzska ale taktiež byť novým silným lídrom Európskej únie. To sa však nestalo. Macron je pre obyčajných ľudí len prezidentom pre bohatých. Vo Francúzsku sa v súčasnosti konajú protesty a Macron rapídne stráca volebné preferencie. Macron a jeho prejavy sú viac kontroverzné ako štátnické. Bývalí investičný bankár svoju prezidentskú úlohu zvláda veľmi slabo. Práve Macron a Merkelová sú v súčasnosti najvýznamnejší lídri únie. Na druhej svet a únia postupne spoznáva nových lídrov. Medzi nich patrí napríklad Viktor Orbán, ktorý sa nebojí diktátu Európskej únie dlhodobo. Rok 2019 môže rozhodnúť o nových lídroch, ktorí môžu priniesť do únie niečo nové.

Miloš Zeman: EÚ nemá silného vodcu ako Rusko, Čína či USA

Zeman pre Ruskú celoštátnu televíziu poukázal na súčasných lídrov Európskej únie. Tak isto spomenul, že proti ruské sankcie považuje za úplne zbytočné. Podľa neho sankcie poškodzujú obé strany, nielen jednu. Ide predovšetkým o poškodenie z politického ale taktiež aj ekonomického hľadiska.

„Nájdite mi, prosím, silného vodcu na úrovni Európskej únie. Pozerám sa naľavo, pozerám sa napravo, pozerám sa dopredu, dozadu – silného vodcu jednoducho nevidím,“ poukázal na lídrov Európskej únie Miloš Zeman

Zeman podľa svojich slov neverí v možnosť vojenského konfliktu medzi NATO a Ruskom, aj keď majú napäté vzťahy.

   

zdroj: https://www.ntv.ru/video/1674202/, http://www.infovojna.sk/article/zeman-pre-rusku-televiziu-eu-nema-silneho-vodcu-ako-rusko-cina-alebo-usa

 

Súvisiace články

Porošenko Rakúšanom: Ani MS ani svadby nezastavia ruského agresora! Ale odpustíme vám

Daniel

Šokujúce rozhodnutie Európskej únie proti Maďarsku..video

Andrej

Podľa Brzobohatého Teroristické útoky patria k ľudstvu

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..