pondelok, 6 decembra, 2021

Mimoriadne: Najhoršie obavy naplnené? „Už ideme do kolapsu a vláda si z ľudí robí doslova srandu…“

Posledné články

Mimoriadne: Hrozí nám to najhoršie? „Už ideme do kolapsu a vláda si z ľudí robí doslova srandu…“

Foto N – Tomáš Benedikovič

Juraj Draxler vymenoval body, ktoré môžu skutočne predstavovať v blízkej budúcnosti kolaps krajiny.

„Už ideme do kolapsu a vláda si z ľudí robí doslova srandu

– Máme síce stovky odberných miest na testy a milióny testov nakúpených za desiatky a desiatky miliónov eur, ale

– ľudia sa proste nevedia dostať k všeobecným lekárom, aby im aspoň pri dlhodobejších ťažkostiach po prekonaní covidu vedeli poradiť. Alebo pri hocičom inom. Neexistujú ani špecializované covid ambulancie a najmä, čo má takmer každá normálna krajina, slušnejšie vybavené covid linky s radami po telefóne

– ľudia si už preposielajú fotky, aké covid balíčky dostávajú pacienti v iných, dokonca rozvojových krajinách. Alebo si aspoň štandardizovaný balíček môžu za výhodnú cenu kúpiť. U nás nič, postaraj sa o seba.

– stále platí to, na čo poukazujú odborníci: pri mnohých dôležitých veciach vlastne ani nevieme, čo sa deje. Chýbajú podrobnejšie dáta z testovaní v teréne, z nemocníc. V tomto sme už naozaj na úrovni rozvojovej krajiny a špeciálne v tomto sa nedá vyhovárať na žiadnu predošlú vládu. To je rovnaké, ako to, že táto vláda nedokáže poriadne rozbehnuť ani oficiálny vládny korona web, ktorý sústavne obsahuje neúplné, alebo staré informácie o aktuálnych pravidlách.

– chýba akýkoľvek centralizovaný manažment liečby: usmernenia, ktorá liečba podľa akých dostupných informácií zaberá, za akých podmienok. A, naopak, systematizovaný zber skúseností z nášho terénu. Aby si to lekári, pre ktorých je to proste nová problematika, nemuseli zúfalo naštudovávať zo zahraničných časopisov sami.

– a aby to už nebralo naozaj bizarné kontúry, tak maskáčový minister radí hlavne sa modliť.

Je toto realita alebo len nejaký zlý sen??“

Poukazuje Draxler

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články