pondelok, 24 januára, 2022

Miroslav Lajčák podáva demisiu príjme ju však Andrej Kiska?

Posledné články

Miroslav Lajčák podáva demisiu príjme ju však Andrej Kiska?

Miroslav Lajčák podáva demisiu príjme ju však Andrej Kiska?
Miroslav Lajčák podáva demisiu príjme ju však Andrej Kiska?

Rozhádaná koalícia

Kontroverzný pakt OSN patrí medzi najostrejšie témy v súčasnej globálnej politike. Zatiaľ čo mnohé krajiny sa rozhodli súčasná stredopravá koalícia stále akoby čakala. Práve kvôli paktu OSN prichádza aj v praktickosti rozhádanie 3 koaličných lídrov. Parlament jednoznačne dal stopku paktu OSN na ktorom sa náš ešte stále Minister zahraničných vecí Lajčák podieľal. Problémom je pre súčasnú koalíciu či majú alebo nemajú niekoho poslať do Marockého Marrakešu. Pellegrini si chce vypracovať analýzu, Danko by tam nevpustil ani upratovačku a Béla Bugár by bol rád ak by sme tam niekoho poslali.

Miroslav Lajčák podáva demisiu príjme ju však Andrej Kiska?

Treti spomínaný člen koalície a súčasný podpredseda vlády Béla Bugár zahlasoval za migračný pakt OSN. V tomto prípade si stojí Bugár za svojim a pravdepodobne je rád že meno ako Lajčák je Ministrom zahraničných vecí. Aj Csefalvayová či dokonca opozičný líder Obyčajných ľudí Igor Matovič sa zastávajú Lajčáka. Lajčák však slovo chlapa dodržal a rozhodol sa podať demisiu. Na druhej strane však nič nie je u Lajčáka stratené a prezident Kiska demisiu môže odmietnuť. Sám Fico prednedávnom tvrdil, že Miroslava Lajčáka určite nechce stratiť. Teraz je však otáznik či ho podrží aj samotný prezident Kiska. Na druhej strane je Lajčák menom v diplomacii a taktiež veľkým Eurooptimistom. Tým je aj súčasný Slovenský prezident Andrej Kiska, ktorý by ho mohol teoretický podržať a demisiu neprijať. O podaní demisii informoval hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Boris Gandel.

„Detaily k tomuto kroku zverejníme po jeho rozhovore s predsedom vlády SR Petrom Pellegrinim a prezidentom SR Andrejom Kiskom,“ dodal Boris Gandel

V kuluároch sa hovorí aj o možnej výmene

Stál je však možné, že si na stoličku po Lajčákovom odchode sadne bývalí 3 násobný premiér Sloenskej republiky Robert Fico. Tentokrát je však naozaj všetko otázne. Koalícia musí v súčasnosti vyriešiť spor ohľadom Maarrakéšu a taktiež demisiu Miroslava Lajčáka, ktorý sa taktiež podieľal na 34 stranovom dokumente paktu OSN o migrácii.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/lajcak-sa-rozhodol-podat-demisiu

 

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články