utorok, 30 mája, 2023

Miroslav Lajčák zvažuje demisiu, ak parlament odmietne migračný pakt OSN

Posledné články

Miroslav Lajčák zvažuje demisiu, ak parlament odmietne migračný pakt OSN

Lajčák zvažuje demisiu
Lajčák zvažuje demisiu

Ilegálna migrácia je významným problémom nielen v Európe.

Práve ilegálna migrácia predstavuje globálny problém, ktorý je v praktickosti ťažko riešiteľný, ak v minulosti spravili Európsky lídri významnú chybu. Práve Merkelovej ústretovosť a otvorenosť začala byť tak masívna, že to časom pocítilo aj solidárne Nemecko či Francúzsko. Záverom všetkého bol fakt, že je potrebné začať prerozdeľovať jednotlivých imigrantov do krajín Európskej únie.

Iné možnosti solidárnej politiky podľa Merkelovej či Macrona ani neexistujú. Buď prijmeš alebo budeš jednoducho potrestaný. Tak či onak systematická hra 2 solidárnych lídrov sa postupne akoby blížila k politickému koncu. Merkelovú by nevolilo 2 tretiny obyvateľstva. Macron je prezidentom bohatých ( ako to francúzsky obyčajný ľudia komentujú) a stráca významnú časť obyvateľov kvôli extrémne nevýraznej politike, ktorú momentálne robí Macron. Európska únia je postupne na pokraji síl a možností riešiť ilegálnu migráciu. Akoby bolo všetko neskoro. Na druhej strane má únii a svetu pomôcť kontroverzný pakt OSN i migrácii.

Čo je cieľom paktu OSN o migrácii ?

Cieľom  je pomôcť lepšie organizovať migračné toky a posilniť práva migrantov. Tento politický dokument členské krajiny do ničoho nenúti a migračná politika ostáva suverénnym právom každého členského štátu OSN.

Slovensko o migračný pakt OSN?

Hlavný predstavitelia predovšetkým pravicovo orientovaných strán sú proti imigračnému paktu. Tento pakt jasne nepodporuje Richard Sulík, ktorý dlhodobo ilegálnu migráciu kritizuje. Taktiež je  voči paktu kritický aj šéf hnutia Smer Rodina Boris Kollár. Veľkú nedôveru ilegálnemu paktu dala aj SNS na čele s Andrejom Dankom. Nevyjadrili sa Obyčajný ľudia či MOST-HID. Netreba zabúdať aj na dalších poslancov SMERU-SD , ktorí taktiež nesúhlasia s chválením kontroverzného paktu.

Na druhej strane šéf diplomacie Lajčák jasne súhlasí s podpísaním paktu OSN. Ak ho vláda nepodrží Lajčák odstúpi. Podľa Lajčáka ho SMER-SD stavia do polohy nesvojprávneho človeka. Ak by Národná rada SR svojím uznesením zablokovala odsúhlasenie Globálneho kompaktu o migrácii z dielne Organizácie Spojených národov, minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák by asi zvažoval demisiu. Odpovedal tak dnes na otázky novinárov pred zasadnutím vlády.

Ak by bola vôľa poslancov NR SR, že Slovensko sa chce izolovať, byť súčasťou problémov a nechať riešenia na iných, tak to nemôžem presadzovať,“ vysvetľuje Lajčák

To ako sa rozhodne SMER-SD a Lajčák je naozaj momentálne otázne. V SMERE však s určitosťou bude vládnuť napätá atmosféra. Na druhej strane o pakte OSN by mali rozhodnúť ľudia a nie jednotlivec strany SMER-SD.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/video-lajcak-zvazuje-demisiu-v-pripade-ze-parlament-odmietne-migracny-pakt-osn

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. VAJČÁK..TVOJE VYHRÁŽKY ŽE ODSTÚPIŠ AK NEBUDE PO TVOJOM?…TY SAMOĽÚBI POTKAN…TY TRPÍŠ SAMOĽÚBOSŤOU A BLUDNOU PREDSTAVOU ŽE NÁROD BUDE PLAKAŤ AK ODSTÚPIŠ?….TO NEMYSLÍŠ VÁŽNE TY SKORUMPOVANÝ SOROSOV SKURVYSYN….NIE NÁROD BUDE OSLAVOVAŤ A OTVÁRAŤ ŠAMPUS KEĎ ODSTÚPIŠ!!! A JA OSOBNE AJ KEĎ NEPIJEM TAK SA OŽERIEM OD ŠŤASTIA AKO HOVÄDO!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články