">Mohol by byť Kiska potencionálnym partnerom SaS po voľbách 2020? | PICUS Capital
Image default
Slovensko

Mohol by byť Kiska potencionálnym partnerom SaS po voľbách 2020?

Mohol by byť Kiska potencionálnym partnerom SaS po voľbách 2020?

SaS a Kiska?
SaS a Kiska?
 
 
 
 

Skorý predvolebný boj SaS?

Richard Sulík v máji kandidovať nebude. Na post europoslanca by sa mali uchádzať ostatní účastnici SaS. Lucia Duriš Nicholsonová či Eugen Jurzica budú nový adepti na poslancov Európskho parlamentu. Sulík sa vracia domov aby podporil SaS. Sulík by rád porazil v nasledujúcich voľbách najsilnejšiu ľavicovú stranu SMER-SD. V praktickosti Sulíkovcom chýba podľa preferencii 8-10% na porazenie vládnej strany. Netreba však zabudnúť, že najsilnejšia pravicová strana ma skutočne veľké šance a ambície zostaviť vládu. 2 roky sú dosť veľký čas aby sa Sulík a strana SaS maximálne venovala Slovensku a postupne si získala priazeň voličov. Na druhej strane unavený SMER-SD potrebuje obmenu ľudí, pretože Fico, Kaliňák či Richter sú už mená dávno prečítané a plné káuz. Na druhej strane netreba zabúdať, že ľudia na Slovensku trpia krátkodobou pamäťou. Sulík to však chce zmeniť.

„Naším cieľom je vyhrať najbližšie parlamentné voľby. Ideme do volieb preto, aby sme porazili Smer a zbavili ho moci. Ideme Smer nahradiť,“ vyhlásil Sulík

 
 

„Od začiatku budúceho roka budem celý čas venovať tomu, aby som chodil po Slovensku medzi ľudí a vysvetľoval im, že SaS je pripravená na prevzatie zodpovednosti za Slovensko, za našu krásnu krajinu. A že máme na to ľudí, program, organizáciu, ale najmä odhodlanie,“ doplnil Sulík

Iba jedno zvučné meno?

Richard Sulík v Europarlamente veľmi často obhajoval záujmy Slovenskej republiky. Bol významným kritikom migračnej politiky a v súčasnosti patrí aj medzi osoby, ktoré skutočne ekonomike chápu. Na druhej strane, keď si poviete slovičko SaS, ako prvý vám napadne líder Sulík. SaS nemá silné tváre, ktoré by ľudia automaticky spoznali a boli politicky chvályhodné. Na druhej strane sú v SaSke mená ako Ciganiková, Klus, Dostál či Osuský. Prvá menovaná nazvala ľudí ťuťmákmi a Martina Daňa nazýva zakomplexovaným idiotom. Práve správanie poslankyne je niekedy ako z poslednej cenovej skupiny. Práve oko voliča si takéto mená často pamätá. Osuský dal facku pred Bonaparte Rudolfovi Vaskému za odlišnosť názorov. Klus je maximálne prozápadný politológ a úprimne nerozumiem ako sa kritik únie Sulík môže baviť s Klusom, ktorý je neuveriteľným euro optimistom. Je ťažko povedať či takéto mená skutočne majú právo vládnuť v roku 2020. Týmto nechcem uraziť stranu SaS. Ja ju otvorene chápem. Zmena musí nastať. Na druhej strane by mal Sulík nájsť skutočne odborný a silný káder špecialistov, ktorým skutočne ide o dobro krajiny.

zdroj:https://www.aktuality.sk/clanok/644481/sulik-ak-by-kiska-zalozil-stranu-bol-by-potencialnym-partnerom-sas/

Súvisiace články

Podľa Dzurindu je Slovensko trápne

Andrej

Miroslav Lajčák podáva demisiu príjme ju však Andrej Kiska?

Andrej

Ľuboš Blaha: Neverte Čaputovej, neverte progresívcom prečo?

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..