pondelok, 24 januára, 2022

Monika Tódova obhajuje Andreja Kisku

Posledné články

Monika Tódova obhajuje Andreja Kisku

Monika Tódova obhajuje Andreja Kisku
Monika Tódova obhajuje Andreja Kisku

 

Známa reportérka Denníka N Monika Tódova porušila novinársku etiku a morálku a neobjektívne začala hájiť prezidenta Andreja Kisku. V jeho pozemkovej kauze pri Veľkom Slávkove. Práve dnes sme informovali o tom že Andrej Kiska sa nebude odvolávať na súde a verejne sa opsravedlnil zubárovi Jánovi Francovi.

Išlo o dosť známu kauzu, avšak média sa jej nevenovali tak ako by sa patrilo. Napriklad Róbert Fico, ale aj Róber Kaliňák informovali o tom že napríkald kauze uneseného vietnamca média publikovali desiatky (vyše 80 – 100) článkov. Ale ku kauze pozmekov prezidenta Kisku sa zmohli ledva na desať článkov.
Toto je objektívne spravodajstvo na Slovensku.

 

Monika Tódova obhajuje Andreja Kisku

Objektívne a nemorálne? Aj takéto privlastky dostávajú slovenské „mienkotvorné“ média od používateľou sociálnych sieti. Niet sa čomu čudovať, keď známe mená tíchto médií obhajujú opozičných politikov a najme prezidenta Andreja Kisku. Nerád by som menoval o aké média ide, avšak každý vieme „svätu päticu médií“.

Reportérka Denníka N sa rozhodla že bude „neobjektívna“ a bude jednostrane obhajovať prezidenta Kisku. Takto môžeme zohodnoti jej prácu v Denniku N.

„V kauze veľký sladkov môže byť u prezidenta kisku právo na jeho strane.“

Takto neobjektívne a proti morálnej etike sa novinára vyjadrila k pozemkovej kazue Andreja Kisku.
Novinári by nemali obhajovať politkov, sudcov, prezidenta a ani iných novinárov. Na to ako rozhodol súd sa nešpekuluje. A už vonkonocom v mediálnej sfére, ktorá môže byť použitá na verejné ovyplyvňovanie voličov.

 

Neobjektivita pre ňu nebola ani v minulosti cudzia!

Vo videu nižšie si môžete pozrieť ako sa Monika Tódova neobjektívne správa

 

Všimnite si vetu Moniky Tódovej (7:59-8:03s.): „Nepresvedčili ma vaše argumenty“

„Nepresvedčili ma vaše argumenty“

Je normálne sa pýtať či má novinárka právo hovoriť o tom či ju presvedčili nejaké argumenty. Novinárka sa má odosobniť od korupcii, súdov a káuz. A nie ako pani Tódova podkopávať argumenty, ktoré môžu byť pravdivé. Ak dobre viem tak Pani Tódová nemá právne vzdelanie že by sa mohla takto vyjadrovať a aj keby ho mala tak ona nie je súd.

To či Moniku Tódovu presvedčili, alebo npresvedčili nejaké argumenty to si môže nechať pre seba. Monika Tódova nemá morálne právo ako novinárka hodnotiť nejaké atgumenty.

To je úkážkový príklad neobjektivity. 


Zdroj:
picuscapital,sk/kto-je-monika-todova
napalete,sk/perly-tyzdna-2018
(monika tódova obhajuje andreja kisku)

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články