">Most-Híd: V parlamente sedia osoby, ktoré popierajú hodnoty západnej civilizácie. Spochybňujú naše členstvo v EÚ a NATO.. | PICUS Capital
Image default
Slovensko

Most-Híd: V parlamente sedia osoby, ktoré popierajú hodnoty západnej civilizácie. Spochybňujú naše členstvo v EÚ a NATO..

Most-Híd: V parlamente sedia osoby, ktoré popierajú hodnoty západnej civilizácie. Spochybňujú naše členstvo v EÚ a NATO a majú extrémistickú minulosť

Most-Híd
Most-Híd
 
 
 
 

Strana Most-Híd chce rokovať o obmedzení “výrokovej poslaneckej imunity” inak povedané ide zase len o obmedzenie slobody slova v parlamente. Tak isto ako to bolo na začiatku tejto vlády. Kedy Žitňanská uspela z “náhubkovým zákonom”.
K zrušeniu imunity sa kladne postavil Andrej Danko (SNS) a aj premiér Peter Pellegrini (Smer-SD)

Klára Debnár Hovorkyňa Mist-Híd:
“Obsah vystúpení niektorých poslancov nás núti diskutovať o definícii výrokovej imunity, ktorá nemôže byť zneužitá,”
Hovorkyňa taktiež pripomína že po parlamentnách voľbách sa v parlamente ocitli osoby, ktoré popierajú naše členstvo v NATO a .

 
 

Most-Híd:
“V parlamentných laviciach sedia poslanci, ktorí majú aktívnu extrémistickú minulosť, ktorá sa rieši na úrovni orgánov činných v trestnom konaní,”
Most-Híd taktiež prijala rôzne kódexy proti xtrémizmu a rasizmu ale najme podotýka že by to malo zamedziť nárastu extrémizmu a rasizmu v spoločnosti.

“V parlamentných laviciach sedia poslanci, ktorí majú aktívnu extrémistickú minulosť, ktorá sa rieši na úrovni orgánov činných v trestnom konaní a taktiež opatreniami v novej novele zákona.
“Slovensko by si vďaka nej malo vedieť účinnejšie poradiť s prejavmi, ktoré sú v slušnej a demokratickej spoločnosti za čiarou. Niektoré prejavy sú za čiarou aj na pôde NR SR,” zdôrazňuje Most-Híd

Sas sa k tomu vyjadrila takto:
“Výroková imunita chráni poslancov pred šikanovaním a politickými perzekúciami s cieľom chrániť parlament ako celok. Varujeme preto pred neuváženými riešeniami,”..

SaS považuje hanobenia rasy, národa a presvedčenia za morálne zlyhanie poslanca. “No obmedzovanie výrokovej imunity je dvojsečnou zbraňou,”..

Andrej Danko apeluje v posledných týždňoch o potrebe anifašistických opatrení.

Zdroj: https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Most-Hid-V-parlamente-sedia-osoby-ktore-popieraju-hodnoty-zapadnej-civilizacie-Spochybnuju-nase-clenstvo-v-EU-a-NATO-a-maju-extremisticku-minulost-304270

Súvisiace články

Robert Kaliňak ako poslanec končí

Andrej

Ľuboš Blaha: Neverte Čaputovej, neverte progresívcom prečo?

Andrej

Politológ Mesežnikov urazil Radačovského a Uhríka

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..