Image default

Na akých autách sa vozia svetový lídri?

Na akých autách sa vozia svetový lídri?
Na akých autách sa vozia svetový lídri?

 

Na akých autách sa vozia svetový lídri?

Mercedes, Lincoln, Audi či Škoda. Na čom sa vozí Kiska, Putin, Merkelová či Macron?

Slovensko

Začneme naším prezidentom Andrejom Kiskom. Ten využíva špecialne upravený Mercedes triedy S. Mercedes triedy S je vybavený štandardnou policajnou výbavou. V aute teda nechýbajú výstražné znamenia, siréna ale taktiež aj svietiace stroboskopy. Prezidentský špeciál je bez Slovenských vlajočiek takmer na nerozoznanie od klasického motorového vozidla.

Andrej Kiska nasadá do vládnej limuzíny Mercedes S
Andrej Kiska nasadá do vládnej limuzíny Mercedes S

Česko

Súčasný Český prezident Miloš Zeman sa môže pochváliť najnovšou Škodou Superb. Zeman tak pokračuje v tradícii a vyberá si domácu značku, ktorá ho nikdy nesklamala. Treba si pripomenúť, že aj po vyhraných prvých prezidentských voľbách ho do budovy ČT priviezla staršia modelová rada Škody Superb. Zeman teda nezanevrel a vybral si najsilnejšiu benzinovú Škodu Superb s motorom 2,0 TSI (280 koní) v najvyššej výbave Laurin&Klement. Zeman ma taktiež k dispozícii SUV Škodu Kodiaq.

Zeman ostáva byť verný značke Škoda
Zeman ostáva byť verný značke Škoda

Nemecko – Na akých autách sa vozia svetový lídri?

Súčasná kancelárka Angela Merkel využíva Audi A8 W12. Motorové vozidlo má nie len najsilnejší motor od spoločnosti Audi ale taktiež je plne obrnené.

Obrnená Audi
Obrnená Audi

Francúzsko

Súčasný prezident Macron nezanevrel na francúzske automobilky. Práve naopak. Vybral si značku Citroen a ich SUV DS7 Crossback. Cena DS7 Crossback sa pohybuje na 53 tisíc eur. Tak ako Zeman tak aj Macron podporuje domácu automobilku na reprezentatívne účely.

Macron si vybral najnovšie SUV od Citroenu
Macron si vybral najnovšie SUV od Citroenu

Rusko

Ruského prezidenta Vladimíra Putina ste mohli vidieť na najnovšej limuzíne Mercedes. Po novom však Putin presedlal do najnovšej Ruskej limuzíny značky Aurus. Putinovú limuzínu konštruovali viac ako 6 rokov. Vozidlo je dlhé 6,62 metra a jeho šírka dosahuje 2 metre. Cena najnovšej Putinovej limuzíny sa vyšplhala na 134 tisíc eur. Pod kapotou Aurusu nájdeme 800 koňovi motor W12. Aurus z diaľky pripomína Britský Rolls Royce.

USA – Na akých autách sa vozia svetový lídri?

Donald Trump ostáva byť verný značke Cadillac, ktorý je médiami prezývaný ak „The Beast (beštia). Auto je plne opancierované a preto váži neuveriteľných 9 ton. „The Beast“ je vybavený dokonca kyslíkovými maskami a taktiež filtračným systémom. Systém ma zabezpečiť a chrániť posádku voči chemickému útoku. V limuzíne je taktiež uložená krvná banka, ktorá slúži pre prípad nutnej transfúzie zraneného prezidenta. Cadillac má taktiež aj satelitný telefón.

Čína

Lídri Číny ostávajú byť verný svojim značkám. Súčasný Generálny tajomník využíva čínsky automobil Hongqi L5. Ide o najdrahšie motorové vozidlo vyrobené v Číne. Limuzína je dlhá šesť metrov a váži 3 tony. Hlavnou špecifikáciou sú kľučky, ktoré sú vyrobené z nefritu.

zdroj: https://auto.sme.sk/c/20855666/mercedesy-bentley-aj-pancierove-suv-na-com-sa-vozia-hlavy-statov.html, https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/foto-premiera-putinovho-tatosa-rusky-prezident-moze-byt-spokojny-ruska-limuzina-vystrieda-auta-zahranicia, https://www.autorevue.cz/trumpova-nova-limuzina-se-ukazala-verejnosti-podivejte-se-na-prezidentskou-kolonu, https://www.cas.sk/clanok/562043/auto-ktore-vezie-hlavu-statu-co-skryva-prezidentska-limuzina/
Na akých autách sa vozia svetový lídri

Súvisiace články

Podľa Salviniho ide Macron proti svojmu ľudu

Andrej

Tusk: Trump by si mal pred schôdzkou s Putinom uvedomiť, kto sú jeho skutoční spojenci

Daniel

PRAGUE PRIDE – LGBT: Našli sa aj taký ktorý žiadali upaľovanie policajtov

Daniel

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..