utorok, 30 mája, 2023

Na Gottovom pohrebe nebola Čaputová. Neuveríte prečo!

Posledné články

Na Gottovom pohrebe nebola Čaputová. Neuveríte prečo!

Legenda, Maestro či Božský Kaja. Aj takto volali Karla Gotta, ktorý sa stal Československou legendou. Svet smúti za Gottom doteraz. Neopakovateľný hlas, ktorý nenapodobni nikto. Na Gotta si spomenulo mnoho známej tvári a zdalo mu hold na zádušnej omši. Na omši sa však prekvapujúco nezúčastnila Slovenska prezidentka Zuzana Čaputová

Na Gottovom pohrebe nebola Čaputova. Neuveríte prečo!

Naopak pamiatku si uctili predseda vlády Peter Pellegrini a predseda Národnej rady SR Andrej Janko. Čaputová sa nakoniec zádušnej omše nezúčastnila. Čaputovej hovorca Martin Strižinec sa pre Parlamentné listy vyjadril, že za neprítomnosťou prezidentky netreba hľadať nič.

„Bola v Prahe minulý týždeň. V pondelok (14. 10. sme pozvaní na konferenciu Fórum 2000, takže nič za tým netreba hľadať, len jednoducho, už by to bolo príliš veľa ciest,“

Pre Caputovu a jej tým tak posledná rozlúčka s Maestrom Gottom znamenala jednoducho stopku len kvôli tomu, pretože by to bolo už príliš “veľa ciest.

Paradoxom však ostáva fakt, že Zuzana Čaputová spoločné zo svojim tímom za menej, ako polroka v svojej funkcii stihla precestovať skoro cely rozpočet na zahraničné cesty. Nakoniec ho aj potrebovala navýšiť.

Marek Trubač sa zastal prezidentky

Hovorca prezidenta Ivana Gašparoviča vysvetluje

„Je to nepísané pravidlo, že keby sa čokoľvek stalo, v krajine alebo aj mimo nej, jeden z troch ústavných činiteľov by mal byť schopný urobiť rozhodnutie včas. Má na to ústavné právomoci, v prípad nejakej tragickej udalosti preberá na seba právomoci jedného alebo dvoch ústavných činiteľov. Jednoducho je to zvyk, ktorý si ústavní činiteľia medzi sebou dohodli. Napr. pri pohrebe Jána Pavla II, kedy na ten pohreb nemohli ísť všetci traja ústavní činitelia. Jeden musel ostať v krajine,“ vysvetlil Trubač.

Zdroj: https://zemavek.sk/caputova-nepojde-na-gottov-pohreb-aby-to-vraj-nebolo-prilis-vela-ciest/,https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/caputovu-zniesla-obrovska-kritika-dovod-vas-sokuje-ide-pohreb-karla-gotta-80

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články