pondelok, 24 januára, 2022

Na Valnom zhromaždení OSN zavládlo ticho. Lavrov bez servitky o súčasnom vedení USA

Posledné články

Na Valnom zhromaždení OSN zavládlo ticho. Lavrov bez servitky o súčasnom vedení USA

Šéf Ruského Ministerstva zahraničných vecí Lavrov šokoval na 74 zasadnutí Valného zhromaždenia OSN. Vo svojom prejave sa dotkol predovšetkým dvojitého politického metra západu, porušovania medzinarodného práva a tak isto aj teroristickú hrozbu. Lavrov sa však v prejave sústredil na politiku USA. Kritizoval najma neochotu predlženia zmluvy o znížení stratgických utočných zbraní.

Na Valnom zhromaždení OSN zavládlo ticho. Lavrov bez servitky o súčasnom vedení USA

Lavrov o terorizme

„V USA sa už začalo hovoriť nahlas o tom, že Hayat Tahrir al-Sham (Teroristická organizácia zakázaných v Rusku – red.) Je úplne“ umiernená štruktúra „, s ktorou“ sa dá jednať „. Podobnú neprijateľnú logiku sa snaží vnútiť tiež členom Bezpečnostnej rady, ako ukázali nedávne diskusie o situácii v sýrskom Idlib, „podotkol Lavrov.

V jadrovej vojne nikto nezvíťazí

„Prezident Putin oznámil rozhodnutie o nerozmiestňování pozemných rakiet stredného a krátkeho doletu v Európe alebo v iných regiónoch, kým sa budú toho zdržiavať Američania. Vyzvali sme USA a NATO, aby sa pripojili k podobnému moratóriu. Opakovane sme tiež navrhovali Washingtone, aby sa začalo rokovania o predĺžení zmluvy INF. Spolu s Čínou vystupujeme pre koordinované právne záväzného dokumentu o zabránení horečnému zbrojenia vo vesmíre. Reakcia USA a ich spojencov na všetky tieto návrhy nám zatiaľ nedodáva nádej, „povedal Ruský minister zahraničných vecí.

„Vyzývame všetky krajiny, aby túto iniciatívu podporili,“ dodal Lavrov

Politika USA v Perzskom zálive

Problémy spojené s rozvrácením Spoločného všeobsiahleho akčného plánu treba hodnotiť nie od doby terajšieho zasadnutia Valného zhromaždenia. Začali oveľa skôr – pred rokom a pol, kedy Spojené štáty jednostranne odstúpili od tejto dohody, ktorá bola schválená Radou bezpečnosti a stala sa tak súčasťou medzinárodného práva, a povedali, že všetkým ostatným to tiež zakazujú, “

Na Valnom zhromaždení OSN zavládlo ticho. Lavrov bez servitky o súčasnom vedení USA

zdroj: https://ac24.cz/-/v-jaderne-valce-nebudou-vitezove-washington-to-neznepokojuje-lavrov-tvrde-promluvil?redirect=%2F, https://www.infovojna.sk/article/lavrov-v-osn-diktat-a-donucovanie-typicke-pre-kolonialnu-epochu-treba-raz-a-navzdy-poslat-na-smetisko-dejin

obrazok: https://www.infovojna.sk/article/lavrov-v-osn-diktat-a-donucovanie-typicke-pre-kolonialnu-epochu-treba-raz-a-navzdy-poslat-na-smetisko-dejin, https://www.pixelstalk.net/american-flag-wallpapers-hd/..

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články