utorok, 18 januára, 2022

Na živote Slovákov NEZÁLEŽI? „Belgickí policajti Slovákovi 16 minút blokovali pľúca a policajtka pri tom Hajlovala“

Posledné články

Na živote Slovákov NEZÁLEŽI? „Belgickí policajti Slovákovi 16 minút blokovali pľúca a policajtka pri tom Hajlovala“

Kým jeden z policajtov nad telom Slováka Jozefa Chovanca hajloval, ostatní sa na tom smiali. Zabery z letiska v belgickom Charleroi ukazujú aj to, že policajt na hrudný kôš zadržaného tlačil 16 minút!

Zdroj: Noizz

Jozef Chovanec nakoniec po zásahu zomrel. „Blokovanie pľúc nášho klienta po dobu 16 minút, to nie je normálne,“ cituje belgická agentúra Belga právnika Lennerta Dierickxa, ktorý zastupuje rodinu zosnulého Slováka.

K situácii sa vyjadrili opozičný poslanci Marián Kotleba a Ľuboš Blaha

Vyjadrenie Mariána Kotlebu

Pamätáte si ako vzniklo Black lives matter?
Policajti pri zásahu zadusili černocha. Médiá a mimovládky – aj na Slovensku – prskali a šaleli.
Teraz, keď policajti v Belgicku priamo v CPZke zadusili Slováka, nedeje sa nič.
Žeby preto, že nemal ten správny vyvolený pôvod? Žeby preto, že nemal tu správnu farbu kože? Žeby preto, že nemal tu správnu sexuálnu orientáciu?
Predstavte si, čo by sa stalo, keby slovenskí policajti zabili cudzinca, a ešte k tomu v CPZke…

To, že táto udalosť je staršia, nič nemení na tom, ako veľmi odlišný je prístup médií a mimovládnych organizácií k ľuďom kvôli ich pôvodu.
A potom že my na Slovensku sme rasisti …

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.
ZDROJSME

Viac článkov

1 komentár

  1. Už sa začali na Slovensku protesty proti tejto zbytočnej smrti? Alebo za nášho občana sa neprotestuje? Nemal tú správnu farbu pleti? Nebol narkoman a násilník? Teraz Slniečkári a im podobní môžu v priamom prenose ukázať, ako je to s demokraciou na Slovensku. Tejto téme sa môžu venovať všetky médiá, všetky televízie, všetci novinári. A čo protesty za zvrhnutie vlády?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články