">Nádejný budúci pápež, alebo len hoax mainstreamu? | PICUS Capital
Image default

Nádejný budúci pápež, alebo len hoax mainstreamu?

Nádejný budúci pápež
Nádejný budúci pápež
 
 
 
 

Dnešný pápež hravo úraduje na svojom poste. No už tu máme možných kandidátov, ktorý si nárokujú post hlavy katolíckej cirkvy. Zrejme ste už počuli o kardinálovi Róbertovi Sarah, o ktorom sa hovorí ako o budúcom pápežovi. Samozrejme média radi vždy všetko zveličia, avšak tak ako každý kardinál má aj tento podľa hlasovania malé šance. Avšak stať sa budúcim pápežom niekto musí. Bude to Kardinál Sarah?

Na sociálnych sieťach, ale najme na Facebooku sa jeho slová šíria neskutočne rýchlo. Virálny príspevok dosiahol tisíce pozretí. A to práve v príspevku kde sa o ňom hovorí ako o budúcej hlavy katolíckej cirkvy.
Robert Sarah mal rozhovor z reportérkov v ktorom pozdvyhol zo stoličiek každého “slniečkára”. Čo je pradoxom, keďže ide o Afrického kardinála.

 
 

Nádejný budúci pápež?

Redaktorka sa ho v rozhovore spýtala: … bojíte sa o západny svet. Čoho sa obávate?

Kardinál Sarah:

 “Viete, najväčšou obavou je skutočnosť, že Európa už nechce alebo stratila povedomie o svojom pôvode. Stratila svoje korene. A predsa strom bez koreňa vymiera. Bojím sa, že Západ umrie. Nasvedčuje tomu veľa vecí, ako vidíte. Žiadna pôrodnosť, prebiehajúca invázia iných kultúr, iných národov, ktoré vás svojím počtom ohromne prevýšia a úplne zmenia vašu kultúru, vaše zvyklosti, vašu morálku.”

 

Robert Sarah si vyslúžil prezývku strážca morálky. Nakoľko sa otvorene nebojí hovoriť o problémoch v spoločnosti a jasne na nich poukazovať. Jeho pozícia mu v cirkvy ako kardinála a prefekta Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí je na jeho názory priam stvorená. A práve kvôli hovoreniu pravdy dostal tak častú nálepku konzervatívny kardinál. Lebo kto sa dnes nevyjadruje v prospech určitého názoru tak ten dostane od mainstreamu nálepku.

 

Kardinál je toho názoru že cirkev nemôže upustiť od svojho morálneho účenia. Pričom myslí najme tým oblasť sexuality a sexuálnej výchovy. Pričom prizvukuje že s tým mladý liberáli nesúhlasia, avšak učenie sa podľa jeho slov meniť nebude. S týmto svojím posolstvom kardinál vysúpil na zhromaždení Synode biskupov.

Kvôli zmiešanému postpoju rôznych prelátov a to k učeniu o rodine na stretnutí povedal:

“Možno cirkevné učenie nie je každému jasné, ale nik nemôže povedať, že samo o sebe je nejasné,”

Vo svojích slovách kritizuje najme Nemecký štát a západne krajiny, ktoré sa podieľajú na prekrúcaní cirkevného učenia. O čom sme už viackrát písali aj v naších článkoch. Takto sa samozrejme prekrúcajú aj historické fakty.

“Ježiš neznižoval svoje požiadavky a nemala by to robiť ani Cirkev.“

V tomto článku sme písali o tom ako Winston Churchil nepodporoval liberálnu demokraciu. Pretože liberálne zmýšľanie je proti kresťanským hodnotám a zvykom a tradíciam, ktoré sú nám ako Slovanom veľmi blízke. Kardinál si zrejme uvedomuje tejto hrozby, ktorá prichádza zo západných krajín.

 


Zdroj:
https://zemavek,sk/nadejny-buduci-papez-pre-toto-sa-bojim-o-cely-zapadny-svet/
Nádejný budúci pápež

Súvisiace články

Rakúsko nepodpíše migračný pakt OSN, ktorý ohrozuje národnú suverenitu

Andrej

Macron: Francúzsko je americkým spojencom, nie vazalom

Andrej

Slovensko súhlasím s prijímaním imigrantov. Jeden migrant za 6000€!

Daniel

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..