pondelok, 24 januára, 2022

Naivita Merkelovej? Alebo len umelá humánnosť EÚ ?

Posledné články

Súčasný lídri Európskej únii dlhodobo hľadajú riešenie ako znížiť a spomaliť rast ilegálnych migrantov do krajín EÚ. Problém však nastane ak sa únia rozhodne, keď sa lídri rozhodnú rozmýšľať kriticky.

Naivita alebo reálna solidarita ?
Naivita alebo reálna solidarita ?

 

Akoby súčasné mená Merkelová a Macron narážali hlavou o múr solidárnej naivity, ktorá Európskym štátom absolútne nepomôže. Ilegálny migranti neustále pribúdajú a koniec koncov lídri okrem prerozdeľovania migrantov nevymysleli absolútne nič.

Tí ktorí sa snažia o kritické riešenie deportovať ilegálnych migrantov sú označovaný za fašistov bez solidarity. Otázkou je kto je solidárny k Európanom, ktorí sa obávajú vysokého nárastu agresivity, iných kultúrnych zvyklostí a vandalizmu. Príkladom sú metropoly Európy, ktoré svojou solidaritou prijali niekoľko tisíc imigrantov.

Obrovské percento imigrantov sa jednoducho neasimilovalo. Strach a hrozba v niektorých uliciach narastá. Európsky lídri sú zaslepený a štáty vinia za nesolidaritu voči prerozdeľovaniu migrantov. Európska únia sa postupne začína podobať na novodobý komunizmus, kde sa jednotlivé pravidlá a úlohy museli splniť. V súčasnej dobe si 2 západný lídri vymysleli prerozdeľovanie migrantov do všetkých krajín EÚ. Na ukážku únia začala konať proti Maďarsku a Orbánovi aby ukázala čo sa môže stať krajine ak nebude súhlasiť s názorom západu. Práve V4 je v praktickosti proti príjmaniu migrantov. Čaká nás teda rovnaký osud ako Maďarsko ?

Súčasný „prínos“ imigrantov vo Francúzku

Macron sa vyhráža Eurofondami a Merkelová pripomína že neexistuje členstvo bez solidarity

Macron sa dlhodobo vyhráža práve krajinám V4 kvôli razantnému odmietaniu. V poslednej konferencii pridal ďalšie riešenie ako prinútiť štáty príjmať imigrantov. Po novom sa únia bude vyhrážať eurofondami. Jednoducho povedané „ ak neprijmeš nedostaneš Eurofondy“

Podľa Merkelovej „Neexistuje členstvo krajiny v EÚ bez povinnosti solidarity s prerozdeľovaním migrantov“

Podľa liberálnej demokracie máme právo na demokratickú voľbu. To je zásadný rozdiel, ktorý lídri západu neporozumeli. Európska únia je len diktátom, ktorý sa má jednoducho splniť(ak nie tak budú sankcie) . Demokracia a názor je v očiach lídrov zlom nazývaným nesolidárnosťou a nekorektnosťou krajín. Máj 2019 bude pravou ukážkou demokratického rozhodnutia ľudí, ktorí rozhodnú ako bude únia ďalej fungovať a pokračovať.

zdroj: https://www.napalete.sk/perly-tyzdna-2018/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články