pondelok, 6 decembra, 2021

Najvačši ŠKANDÁL v histórii Slovenska?! „Kde má tento výsmech právnemu štátu hranice?“

Posledné články

Najvačši ŠKANDÁL v histórii Slovenska?!
„Kde má tento výsmech právnemu štátu hranice?“

Podľa politického analytika Eduarda Chmelára najväčším škandálom nie sú Diplomové práce, ale Lukáš Kyselica

FOTO TASR – Martin Baumann

Komentár Eduarda Chmelára

Len dovolenkovou sezónou si možno vysvetliť mdlé prijatie informácie, že štátny tajomník Ministerstva vnútra Lukáš Kyselica, ktorý bol trojkou na kandidátke OĽaNO, bol v čase volebnej kampane tajným príslušníkom – agentom Vojenského spravodajstva. Reakcie vládnych politikov boli neskutočné.

Premiér Matovič: „Na základe doterajších informácií nevidím dôvod na to, aby som Lukášovi Kyselicovi nedôveroval“. Minister vnútra Mikulec: Na základe informácií, ktorými disponujem, nemám momentálne dôvod nedôverovať štátnemu tajomníkovi Lukášovi Kyselicovi.“ Minister obrany Jaro Naď: „Na základe informácií, ktorými disponujem, s pokojným svedomím môžem povedať, že Lukášovi Kyselicovi dôverujem.“ Lucia Ďuriš Nicholsonová z SaS považuje Kyselicovo konanie za „neetické“.

A šéf parlamentného eurovýboru Tomáš Valášek (Za ľudí) vraj nevie, či sa mu pri tom podarilo stratiť morálny kredit… Človek neviem, či sa má smiať či plakať.

Tak aby sme si v tom urobili jasno: Lukáš Kyselica celkom jednoznačne porušil zákon. Člen Vojenskej spravodajskej služby nesmie kandidovať vo voľbách. To nie je „neetické“, to je protiprávne konanie. Ak Matovič, Naď či Mikulec nevidia dôvod, aby mu neverili, je to ako priznanie, že nevidia dôvod na to, aby sa riadili zákonmi tohto štátu. Nikomu sa nechce verejne špekulovať, čo je za tým, ale ja vám poviem, čo máme za problém.

Správanie premiéra, ministra vnútra a ministra obrany vyvoláva podozrenie, že politické hnutie OĽaNO disponovalo v predvolebnom zápase informáciami z prostredia Vojenského spravodajstva.

A to je taký škandál, že v normálnej krajine by padla vláda a imidž Slovenskej republiky ako dôveryhodného partnera by spadol na bod mrazu. Ak navyše uvážime, z akého prostredia pochádzajú také typy ako Naď či Valášek, že tento štát ovládajú ľudia, ktorí sledujú iné ako slovenské záujmy. Ešte sa len dozvieme, kto všetko pomáhal Matovičovi k moci.

Súdny človek sa musí pýtať, kde má tento výsmech právnemu štátu hranice, ako má táto vláda nastavené mantinely, čo sa ešte musí stať, aby premiér Matovič konal a netváril sa, že sa nič nedeje. My sa však nemôžeme spoliehať na to, že keď Lukáš Kyselica ako tajný prišiel, tajne aj odíde. Kyselica musí padnúť.

Možno pochopiť emotívny status jeho manželky Jarmily, že komu môže vadiť (a naznačuje, že mafii). Ale vládni činitelia musia vedieť, že to vadí predovšetkým zmyslu pre morálku, pravidlá hry a právny štát.

Pani Kyselicová na svojom profile hrdo zdieľa video svojho manžela z 20. februára tohto roku (vtedy tajného agenta a verejného kandidáta v jednej osobe), v ktorom hovorí, že „zákon a spravodlivosť musí platiť pre všetkých ľudí rovnako“. Kyselica už má za sebou jeden škandál, keď ako štátny tajomník navrhol do funkcie generálnej tajomníčky služobného úradu osobu, ktorá bola zapletená do daňových podvodov.

Ale toto je oveľa tuhšia káva, Zotrvanie takéhoto človeka vo funkcii je predovšetkým urážkou voličov, ktorých tento človek žiadal, aby mu uverili a prišli voliť. Všetkých oklamal. Tu niet čo obkecávať. Tu sa končí všetko. Zbohom, pán Kyselica.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články