utorok, 7 decembra, 2021

Nečakaná POTUPA pre Matoviča: Takúto LEKCIU určite nečakal!

Posledné články

Nečakaná POTUPA pre Matoviča: Takúto LEKCIU určite nečakal!

Nebolo to tak dávno, keď v pondelok večer premiér Slovenskej republiky Igor Matovič oznámil správu, ktorá šokovala kresťanov. Matovič oznámil zákaz verejného slávenie bohoslužieb. Premier si reálne myslel, že biskupi túto výzvu príjmu s pokorou. Tak ako na jar.

Zdroj: Branislav Wáclav / Aktuality.sk

Matovič.však zabudol na podstatnú vec. Keď chcel Matovič ešte na jar kostoly zatvárať, vtedy ešte úradujúci premier Pellegrini zatelefonoval biskupov a požiadal ich o súčinnosť. Biskuoi sa tak necítili obídení ani zaskočení na rozdiel od súčasnosti.

Najprv svoje stanovisko zverejnil hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara, potom Zbor biskupov Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku a následne aj biskup Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku. Práve vyhlásenie najmenšej z týchto cirkví bolo najtvrdšie. Biskup László Fazekas označil Matovičov návrh za proticirkevný a v rozpore so zákonom o náboženskej slobode.

Širokú diskusiu vyvolali aj socialnej siete, jde sa ozvali aj jednotliví kňazi a veriaci.

Poriadne ostré vhjadrenie bolo od hovorcu KBS

„Nariadiť kňazom, aby sa prestalo verejne sláviť, samozrejme, môžu len biskupi. Takú vec štát nemôže urobiť bez ich súhlasu.“

Tento tlak napokon spôsobil to, že premier Matovič sa s biskupmi začal rozprávať.

Áno, avizovaná päťdesiatka v kostoloch je číslom, ktoré bude medzi veriacimi vyvolávať otázku, prečo má byť maximálne päťdesiat ľudí v malej kaplnke aj v katedrálnom chráme. Podstatnejšie je však to, že sviatosti budú môcť byť, aj keď v obmedzenej miere, naďalej plnohodnotne vysluhované, a veriaci sa nebudú musieť uspokojiť len so sledovaním bohoslužieb v médiách.

Biskupi tak pod masívnym tlakom pomohli ľuďom pracujúcim v kblasti kultúry a športu. „Päťdesiatka“ sa bude vzťahovať na oblasti verejného zhromažďovania.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články