streda, 1 decembra, 2021

Nemecko agresívne voči USA! Washington si chce ekonomicky podmaniť Európu

Posledné články

Nemecko agresívne voči USA! Washington si chce ekonomicky podmaniť Európu.
Zdá sa, že sa Európa konečne rozhodla ísť vlastnou cestou. Nemecko si nepraje, aby sa USA miešalo do európskych záležitostí. Je to prvýkrát po dlhých rokoch kedy sa Nemecko postavilo na stranu Ruska a na stranu európskych záujmov naproti záujmov v USA.
Jeden boj už prehrala, keď Juncker ustúpil Donaldovi Trumpovi v ekonomickej vojne medzi USA a . EÚ skončila na strane porazených a prijala geneticky modifikovanú sóju a iné podmienky. Pričom európska únia nemusela ustúpiť.
Norbert Walter-Borjans predseda nemeckej sociálnej demokracie SPD kritizoval sankcie USA proti Nord Stream 2, a to v rozhovore pre denník Passauer Neue Presse.

 

Nemecko agresívne voči USA!

Norbert Walter-Borjans kritizuje najme konanie amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten nedávno podpísal zákon, ktorý sankciuje podniky, ktoré sa podieľajú na výstavbe plynovodu Nord Stream 2. Nemecko tento krok označuje ako „miešanie sa do európsky záležitostí.“
Avšak Spojené štáty svoje rozhodnutie obhajujú na základe toho, že chránia Európu pred ruským plynom. Spojené štáty sa rozhodli bojovať proti nadmernej závislosti Európy od Ruska.
Avšak Rusko nameista tým, že Spojeným štátom ide len o vlastné ekonomické záujmy v Európe. Rusko výstavbou plynovodu Nord Stream 2 odstrihlo EÚ od závislosti na drahšom skvapalnenom plyne (LNG) z USA.

Washington si chce ekonomicky podmaniť Európu

Walter-Borjans denníku Passauer Neue Presse:

„Americký prezident sa pokúša ekonomicky si podmaniť Európu,“ 

Merkelová:

„Sme proti exteritoriálnym sankciám,“ 

 

Rusko je však na túto situáciu pripravené. Financie, ale aj zásoby rátali s tým, že sa objavia sankcie alebo nejaké iné komplikácie. Rôzne firmy majú dostatok financi a zásob, aby dokončili potrubie do niekoľko mesiacov. Problém so sankciami mal odradiť len jedna firma. No aj tá zatiaľ neprestala klásť potrubie. Takže je zrejme, že všetko ide podľa plánu.

 


Zdroj: napalete.sk/nemecka-spd-washington-si-chce-ekonomicky-podmanit-europu
ekonomika.sme.sk/c/22286988/merkelova-odmieta-sankcie-voci-plynovodu-nord-stream-2.html
Foto: e3.365dm.com/19/12/1600×900/skynews-nord-stream-2-gas_4872711.jpg?20191221165347
Nemecko agresívne voči USA! Washington si chce ekonomicky podmaniť Európu

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články