Slovensko

Nepotrebujeme žiadne záchranky? Ciganíkova má v tom jasno

Nepotrebujeme žiadne záchranky? Ciganíkova má v tom jasno. Boj s koalíciou a opozíciou o zdravotníctvo a školstvo pokračuje. Tak isto, ako vláda...

Napísal Daniel · >
Nepotrebujeme žiadne záchranky? Ciganíkova má v tom jasno
Nepotrebujeme žiadne záchranky? Ciganíkova má v tom jasno.
Boj s koalíciou a opozíciou o zdravotníctvo a školstvo pokračuje. Tak isto, ako vláda aj opozícia považuje tieto dve ministerstvá za najdôležitejšie v štáte. Niet pochýb, keďže práve tieto dve ministerstva rozhodujú o budúcnosti našej krajiny. Najme v demografickom ponímaní.
Každná strana ma na tieto ministerstva svojich „odborníkov„. Oni vraj vedia najlepšie, čo je dobré pre obyvateľstvo. Ale, ako to môžu vedieť profesný úradníci, ktorí v živote navštívili maximálne tri nemocnice, ale aj to len na západe krajiny.

 

Nepotrebujeme žiadne záchranky? Ciganíkova má v tom jasno

Líderkou alebo možno budúcou ministerkou zdravotníctva sa stane práve Jana Cigániková. Tá je momentálne „tieňovou ministerkou zdravotníctva“ v strane SaS. Už dlhšie predkladá zákony na zlepšenie zdravotníctva, kritizuje kroky vlády. Taktiež sa zúčastnila operácie, pri ktorej si spravila svoju (selfie) za, čo bola kritizovaná. A to kvôli tomu, že mobil mohol obsahovať veľa baktérí a tým táto poslankyňa vystavila riziku operačného pacienta.
Pred nedávnom na svojej facebook stránke kritizovala vládu kvôli tomu, že nechce prijať stratifikáciu. Ale najem to, že musí odísť súčastná ministerka zdravotníctva Kalavská.
Jana Cigániková:

„NEBOLO TO ZBYTOČNÉ❗️
Žena, ktorá mala pre tento moment viac odvahy, ako premiér Pellegrini, musí odísť, pretože chcela pomôcť slovenskému zdravotníctvu.“

„Je to výstižný obraz Smeru a odkaz pre ľudí, ktorí ho zvažujú voliť alebo byť ním nominovaní. Nerobte to, odídete ponížení a sklamaní rovnako ako ministerka Kalavská. V Smere sa udržia len také esá ako Kaliňák, Počiatek, Richter, Glváč alebo Fico. To je totiž skutočne DNA Smeru, pod akýmkoľvek vedením.“

„Pani ministerka nevešajte hlavu, nebolo to zbytočné. Radi na Vašu prácu nadviažeme, v reforme nemocníc budeme pokračovať.“

 

Cigánikova lobuje za stratifikáciu no povedzme si čo je v skutočnosti stratifikácia

Na jednej strane má stratifikácia aj svoje kladné stránky. Zlepší sa podobnosť a špecializácia mnohých oddelení, čo je značné plus. Avšak na operácie a mnohé zákroky budeme musieť cestovať.
Výsledkom toho, že budeme mať napríklad len pár špecialistov na Slovensku k danej časti tela. Tak je tu tá možnosť, že sa rapídne zvýšia čakacie lehoty. Je možné, že budeme na to presne tak ako na západe. Ale, predsa nikto z nás nechce čakať na operáciu mesiace.
Tým pádom, že sa zúži počet špecialistov môže to priniesť ak rapídny nárast korupcie v zdravotníctve. Dnes už vieme, že korpucia v zdravotníctve nie je vôbec malá a zanedbateľná.
Zvýši sa klientelizmus v zdravotníctve.
Toto je hlavný problém možnej Stratifikácie. Prečo súkromný sektor tak bojuje za stratifikáciu?
Napríkald firma P*NTA podporuje stratifikáciu, nakoľko na nej zarobí milióny. Nemôžeme dovoliť, aby sa zvýšil klientelizmus. Opäť by sa len potvrdzovalo pravidlo „rovný a rovnejší“.
Toto je len pár bodov prečo nie je stratifikácia dobrou voľbou.
Zo stratifikácie sa stal politický súboj. Preto žiadna strana nemôže upustiť zo svojich stanovísk. Obäťou sú, preto opäť pacienti. 

 


Zdroj: facebook.com/fungujucezdravotnictvo
Foto:
Nepotrebujeme žiadne záchranky? Ciganíkova má v tom jasno

 
 
Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *