Image default
 
 

NEUVERÍTE! Prečo bola z knižníc vyradená Šípková Ruženka?

NEUVERÍTE! Prečo bola z knižníc vyradená Šípková Ruženka?
NEUVERÍTE! Prečo bola z knižníc vyradená Šípková Ruženka?

„Sexistickosť“ kníh alebo len dalšia  neviditeľná propaganda LGBTI?

 
 

Súčasná propaganda LGBTI komunity sa v postupnosti dostáva aj do škôl. Veľmi často je terčom útoku akýsi stereotyp ohľadom role muža a ženy. Dnes je akoby heterosexualita nejakým hriechom, ktorý je potrebné potrestať alebo už najlepšie zakázať. Na strane druhej treba vytvárať určitá propaganda komunity homosexuálov, bisexuálov či lezbičiek. Po novom sa svet dozvedá o novej tretej neutrálnej skupine obyvateľstva.

Neuveriteľne je však to, že už aj detská knižnica zakazuje knihy, v ktorých vystupuje muž a žena. Príkladom je napríklad príbeh o Červenej Čiapočke či Šípkovej Ruženke. Deti sa tak nedočítajú, že Šípkovú princeznú prebudí bozkom princ. Možno by to bolo viac “cool” ak by Šípkovú Princeznú pobozkala ďalšia princezná. Aj takúto cenzúru spravili v základnej škole v Barcelone. Deti si tak v žiadnom prípade neprečítajú takéto “sexistické” príbehy.

NEUVERÍTE! Prečo bola z knižníc vyradená Šípková Ruženka?

O tomto šokujúcom a nepochopiteľnom čine rozhodla práve školská komisia, ktorá vyradila až 30% kníh. Išlo nielen o určitý “sexizmus” v postavách, ale tak isto aj o násilie. Preto si deti v Barcelonskej škole knihu o Červenej čiapočke s určitosťou neprečítajú. Je zaujímavé, že sa v postupnosti zakazujú staré a legendárne knihy, ktoré z nás pozná asi každý.

   

Knižnica a rovnosť pohlaví je program, do ktorého sa pripojila aj Barcelonská škola. Práve rovnosť pohlaví je v súčasnej dobe pravdepodobne najdôležitejšou vecou. V praktickosti ide svojim spôsobom aj o propagandu LGBTI komunity. Slovensko momentálne takéto rázne kroky nespravilo. Stále je však otázne či po nástupe liberálnej moci by takéto projekty neboli kľúčovou formou na školách.

Práve takéto tradičné príbehy by sme nemali v žiadnom prípade démonizovať. Na týchto rozprávkach vyrástlo veľa generácii. Preto je smutné, že dnes sa legendárne knižky bratov Grimmovcov budú postupne cenzurovať vďaka súčasnej kultúre LGBTI, ktorá rozkazuje, čo je a, čo nieje správne

zdroj: https://www.napalete.sk/skolska-kniznica-vyradila-cervenu-ciapocku-aj-sipovu-ruzenku-su-vraj-sexisticke/

 

Súvisiace články

Kto je v skutočnosti František Mikloško?

Andrej

ČIŽNÁR: „Keby som povedal, čo si myslím, bola by hystéria.“

Daniel

Ako funguje politika? A aké je to so Slovenskou politikou?

Daniel

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..