pondelok, 29 mája, 2023

„Nezávislí“ kandidáti v komunálnych voľbách? Alebo len ďalší ľudský sebaklam?

Posledné články

„Nezávislí“ kandidáti v komunálnych voľbách? Alebo len ďalší ľudský sebaklam?

„Nezávislí“ kandidáti v komunálnych voľbách? Alebo len ďalší ľudský sebaklam?
„Nezávislí“ kandidáti v komunálnych voľbách? Alebo len ďalší ľudský sebaklam?

Komunálne voľby sú už za nami. Nespočetné množstvo letákov v schránkach sa už konečne odložia a za 4 roky by sme mali v našich regiónoch očakávať komplexnú zmenu. Hlavne u miest a obcí, kde sa zvolil nie-Smerácki kandidáti ale „nezávislí“, ktorý by mali priniesť do miest a obcí niečo nové. Na druhej strane nechcem hodnotiť, čo bude, a ako bude o 4 roky.

 

Práve naopak držím palce všetkým starostom a primátorom, ktorí boli vo voľbách zvolení.

Veď žijeme v demokratickej dobe, a tak každé jedno zvolenie je len na ľuďoch. Na druhej strane treba povedať, že ak by Smer-SD nemal kauzy hlavných predstaviteľov bolo by to významne jednoduché pre mnoho Smeráckych kandidátov v mestách a obciach. Práve mnoho kandidátom už škodí značka SMER-SD.

V súčasnosti sa SMER-SD postupne začína uberať smerom HZDS. SMER-SD je v praktickosti najsilnejšia strana v histórii Slovenskej republiky za dlhé obdobie. Na druhej strane kauzy, Bonaparte, Baštrnák, Počiatek, Kaliňák ale aj Fico „dopomohli“ k postupnému pádu SMERU. Práve SMER neprosperoval za posledné obdobie, tak ako by mal.

Líderská výmena nepreukázala skoro vôbec nič. Robert Fico je stále lídrom SMERU. To však pravdepodobne neveští nič dobré. Bývalý Premiér je postupne unavený a bez nápadov ako presvedčiť ľudí o kvalitách strany. Síce je Pellegrini mladší, sympatickejší a krajší, SMER-SD postupne vidí, že už to nie je také ružové ako to bolo v minulosti. Na druhej strane je Fico a SMER-SD spokojná s výsledkom. Ak by Fico priznal porážku jednotlivých kandidátov za primátorov v jednoduchosti by sa znížilo ego strany SMER. Ego SMERU sa však nezníži. Fico hodnotí voľby ako uspokojujúce.

Sú naozaj výsledky pre Smer-SD uspokojujúce?
Sú naozaj výsledky pre Smer-SD uspokojujúce? – „Nezávislí“ kandidáti v komunálnych voľbách

 

„Nezávislí“ kandidáti v komunálnych voľbách

„Jasné, že sme chceli viac, ale stranícky sme voľby vyhrali, a to napriek tomu, čo sa s nami dialo. Je to teda veľmi príjemný výsledok,“ Fico taktiež zhodnotil výsledok ďalších koaličných strán a zablahoželal lepšiemu výsledku SNS a taktiež Mostu-Híd.

„Blahoželám Andrejovi Dankovi (SNS), lebo má veľmi dobrý výsledok, ale aj Bélovi Bugárovi (Most-Híd), lebo má lepší výsledok ako SMK. Potvrdilo sa, že táto koalícia stranícky nemá alternatívu. Ukázalo sa, že opozícia reálne neexistuje, je to bublina. Jedinou reálnou opozíciou je KDH,“

Realita je však jasná

SMER-SD ukončil pôsobenie predovšetkým na východe Slovenska. Smerácka bašta Smeru od nových dní nebude existovať. Odchod Rašiho, či Vaľovej je určite šokom pre vládnu stranu, ktorá porážku určite nechce prijať. V skutočnosti to však porážka je. Ľudia jednoducho dali stopku najsilnejšej vládnej strane. Stále však opakujem, že paradoxom sú súčasní lídri, ktorí pohoršili „Smeráckym“ kandidátom vyhrať komunálne voľby.

Úspech „nezávislých“ 

Mediálna hra proti SMERU-SD pokračovala až do posledných dní komunálnych volieb. Išlo predovšetkým o „špinenie“ jednotlivých kandidátov. Príkladom je aj už bývalá pani primátorka Vaľová, ktorá bola odrazu kritizovaná všetkým a všetkými. Je však prekvapujúce, že si obyvatelia Slovenska spomenuli na mesto Humenné. V komunálnych voľbách sa najviac riešila Bratislava a Humenné. Prečo? Bratislava a Humenné, a taktiež ďalšie mestá ukázali nezávislých kandidátov. Osobne som šťastný, že postupne nezávislosť preniká aj do politiky.

„Nezávislí“ kandidáti v komunálnych voľbách
„Nezávislí“ kandidáti v komunálnych voľbách

 

Táto nezávislosť je však ako závislosť na cigaretách.

„Nezávislí“ kandidáti v komunálnych voľbách? Alebo len ďalší ľudský sebaklam?

Ste fajčiar a zahodíte cigarety na chodník, pretože ste sa rozhodli skoncovať s cigaretami. Automaticky ste sa stali nezávislým, už nefajčiarom. O hodinu si však kúpite ďalší balíček cigariet a s chuťou si zapálite. To je ukážka ako boli jednotliví kandidáti nezávislí.

Išlo predovšetkým o pána Meríčka, ktorý bol tak nezávislý že ho vo voľbách podporovala skoro celá opozícia. Nezávislý bol teda závislým na podpore opozičných strán. Tento príklad bol aj v ďalších mestách na Slovensku. Bratislava, ale taktiež aj Košice mali významných „nezávislých“ kandidátov. Je to však len ďalšia nafúknutá bublina nezávislosti. Slováci sa opäť raz nechali nachytať bilboardami, ktoré veľkým písmom označovali kandidáta ako nezávislého.

Podpora jednotlivých strán im však v žiadnom prípade nevadila. Osobne mi nevadí podpora jednotlivých strán, no na druhej strane je choré a zvrátené hovoriť o sebe ako nezávislý kandidát. Práve závislosť „nezavislých“ kandidátov je ešte väčšia ako závislosť Smeráckych kandidátov prepojených na vládnu stranu SMER-SD. Je však smiešne, že ľudia uverili takýmto nezávislým „lídrom“. Vallo, Meričko či Polaček sú typickým príkladom „nezávislo-závislej“ politickej hry opozičných strán. Treba kritický pouvažovať, že na obrovskú kampaň treba obrovské množstvo financií. Príkladom je Vallo, ktorý dal na kampaň 350 tisíc eur a rozpráva o nezávislosti. Sám však priznal, že na účte má 14 tisíc eur.

Odkiaľ teda majú peniaze „novučkí“ lídri?

V tomto smere si treba dať takúto otázku. Letáky, bilboardy, knižôčky, video kampane to všetko stojí nemalé peniaze. Chápem, že SMER či opozičné strany na tieto kampane peniaze nájsť vedia a taktiež prispejú. Odkiaľ však našli na kampaň peniaze „nezávislí“ kandidáti? Spadli z neba? Alebo chytili zlatú rybku? Len na kampani je preukázateľné, že nezávislosť je ešte významnejšia závislosť ako inokedy predtým. A to si ešte treba klásť ďalšie otázky, čo nasľubovali „nezávislí“ kandidáti jednotlivým stranám aby tú nezávislosť podporili.

https://www.youtube.com/watch?v=_Xwv4fOjt4k

Samozrejme medzi „nezávislými“ boli skutočne nezávislí kandidáti. Príkladom je napríklad Miroslav Porochnavý z Humenného, ktorý bol skutočne nezávislý a jeho kampaň bola ohromne menšia a chudobnejšia o bilboardy, letáčiky a predovšetkým o špinavosti, ako už o novo zvoleného „nezávislého“ primátora Merička. Hlavnou kampaňou Merička nebola žiadna zmena Humenného. Kampaň Merička bola založená na špinení Jany Vaľovej prostredníctvom Meričkovych „podskokov“ na sociálnych siatiach, kde poukazovali ako je Humenné v katastrofálnom stave. Nezávislý a nezamestnaný kandidát Miloš Meričko žijúci v jednoizbovom byte dokázal spraviť ohromnú kampaň.

Otázkou je či Meríčko chytil zlatú rybku alebo našiel poklad? Nezávislosť je rovná ešte významnejšej závislosti na opozičných stranách a ďalšom sponzoringu. Šeptá sa aj o prepojení s veľkopodnikateľom Molnárom. Sú to však len reči Humenčanov.

Budúcnosť ukáže skutočnú tvár týchto kandidátov. Možno sa nám rodí nový trend „nezávislosti“, ktorá skutočne skrýva len závislosť. Budúcnosť však opäť ukáže či mestá budú skutočne tak dobre prosperovať alebo to len bola opäť nafúknutá bublina.

 


zdroj:
http://www.infovojna.sk/article/fico-zhodnotil-vysledok-komunalnych-volieb-opozicia-realne-neexistuje-je-to-bublina, „Nezávislí“ kandidáti v komunálnych voľbách

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články