streda, 1 decembra, 2021

Nezmyselný projekt? Neuveríte do čoho investoval viac ako 1 MILIÓN EUR úrad Matovičovho nominanta Polláka!

Posledné články

Nezmyselný projekt? Neuveríte do čoho investoval viac ako 1 MILIÓN EUR úrad Matovičovho nominanta Polláka!

„ÚRAD MATOVIČOVHO NOMINANTA POLLÁKA INVESTOVAL VIAC AKO MILIÓN EUR DO NEZMYSELNÉHO PROJEKTU!

Prečo sa doteraz problémy s asociálmi iba zhoršujú a nič sa nemení, aj napriek tomu, že na riešenie problému odchádzajú stovky miliónov eur? Kam miznú tieto peniaze a kto o tom rozhoduje? To sú otázky, ktoré sa daňoví poplatníci, tvrdo pracujúci občania Slovenskej republiky, pýtajú neustále a vláda sa odpovedí aktívne zdráha.

Zdroj: SITA/Branislav Bibel

V dobe, kedy úrad splnomocnenca vlády pre rómske komunity zastával Matovičov nominant Pollák sa to tam pochybnými projektami a divnými dotáciami doslova hemžilo.

Príkladom sú projekty, na ktoré som poukazoval minule, pričom nešlo o nič iné, ako o bohapusté plytvanie verejnými zdrojmi na nezmysly, ktoré nemohli nijak zlepšiť situáciu s neprispôsobivými obyvateľmi, ktorí nepotrebujú hýčkanie, ale prácu!

Autor: Robo Hakl, Pravda

Pri dvoch projektoch, realizovaných v roku 2014 udelil Pollák záujmovému združeniu právnických osôb, nazývanému „Platforma na podporu zdravia znevýhodnených skupín“ takmer 1 150 000 eur na projekt „Zdravé komunity“, pri ktorom mali pracovníci tohto zoskupenia realizovať v osadách na východe rôzne činnosti, ako meranie tlaku osadníkom, preventívne vyšetrenia, prednášky, motivovanie k očkovaniu a pravidelným prehliadkam u lekára atď. s cieľom zlepšiť ich zdravotný stav.

Zaujala ma neuveriteľne vysoká cena projektu, a preto som sa dôkladne pozrel na jednotlivé výdaje v zverejnenom rozpočte, pričom som ostal v nemom úžase, ako sa peniaze daňových poplatníkov rozkotúľali na rôznych šialených čiastkách:

– 800 000 eur šlo iba na mzdy účastníkom projektu,
– 135 000 eur vydali na akési školenia,
– 59 000 eru na stravné lístky,
– 56 000 eur na cestovné výdavky,
– 40 000 eur na administratívne výdavky,
– 28 000 eur predstavovali telekomunikačné náklady,

Viac sledujte priamo vo videu“ vyjadril sa opozičný poslanec za ĽSNS Milan Mazurek

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články