pondelok, 29 novembra, 2021

Neuveríte prečo? Politický tlak sa vyplatil a ľady sa konečne pohli. Nicholsonová ma riešenie

Posledné články

Neuveríte prečo? Politický tlak sa vyplatil a ľady sa konečne pohli.
Europoslankyňa Lucia Duriš Nicholsonová informuje verejnosť vo svojom videu tom, že Slovensku hrozí súd a pokuta. Podľa slov Nicholsonovej je systém zle nastavený pre rómsku menšinu. Výsledkom tohto problému je šestnásťročný študent, ktorý končí v šiestom ročníku na základnej školy. Nevie písať, čítať a pre náš trh je prakticky nepotrebný.

Nicholsonová apelovala na vládu k jej „kozmetickým zmenám“.
Za vlády strany Smer-SD socialisti nepriniesli žiadne riešenie. Nicholsonová ich nazýva najme populistami. V tejto téme má Nicholsonová pravdu.

Vláda nijako neprispela k pomoci a vyriešeniu tohto problému. Stavanie nových bytových komplexov, dotácie mestám a obciam či príspevky na dieťa sa stali skôr štandardom na, ktorý si rómska komunita zvykla. Stalo sa životným štandardom Rómov poberať príspevky na deti. Poznáme to na vlastnej koži, keď naši spolužiaci z vedľajšej triedy „robili deti“ už v šiestom ročníku na základnej škole.

Stalo sa to skôr systémov obživy? Niektorí Rómovia chcú pracovať, no je ich málo.
Nicholsonová vidí problém v systéme nášho štátu. To je samozrejme pravda. System dlhodobo zlyháva. Taktiež je podľa europoslankyne problém v segregácií. No a tu narážame na ďalší problém.

 

Politický tlak sa vyplatil a ľady sa konečne pohli (naše riešenie)

Ak by sme úplne všetky deti integrovali tak, ako to od nás požaduje západ, tak by sme tým diskriminovali majoritnú skupinu detí. Prečo?
Predstavte si, že do vaše triedy škola priradí pár Rómov. To samozrejme nie je nič zlé. No niektoré rómske deti majú zlé hygienické návyky. Nemyslím to zle a nechce nijako očierňovať alebo diskriminovať túto menšinu.
No ak vaše dieťa príde domov stým, že mu máte skontrolovať či nemá vši. Lebo rómske deti ich do triedy priniesli tak to je problém (moja vlastná skúsenosť).

Následne šírenie žltačky v základnej škole a máčanie si rúk do „nejakej dezinfekčnej“ tekutiny bolo zvykom. Veľa krát títo pridelení spolužiaci spomaľovali väčšinu v štúdiu a svojím nevhodným správaním narušovali priebeh výučby.
Samozrejme opäť opakujem nemyslím to v zlom. Čím opäť diskriminovali deti v majoritnej skupine.

Problém treba, avšak riešiť inak, ako robiť zo školských tried robiť „zmiešanú triedu“.
Každý problém treba hľadať na začiatku. A tou je výchova. Zbytočne my budeme učiť niečo deti, keď v rómskych osadách nemajú dôvod pokračovať vo vzdelávaní. Vonkoncom si robiť domáce úlohy.
Ako teda na motivujeme deti k lepším výsledkom a vyššej morálke.

 

Začnime u rodičov

Problém už dobre poznáme len si to neuvedomujeme. Napríklad problém s ústnou hygienov.
Slovensko nie je krajina, kde by bola úroveň zubnej hygieny najlepšia, ale zlepšujeme sa. Keď sa marketingové firmy, ale aj štáty snažili zlepšiť a zvýšiť kvalitnú zubnú hygienu u detí tak pohoreli.

Problém je podobný ako s rómskou komunitou.
A tou je motivácia a vyššia autorita (rodičia).

 

Ak štáty chceli zlepšiť a zlepšili ústnu hygienu, zamerali sa na dospelých. Ak sa zlepšila ústna hygiena u dospelých,  ale najme u rodičov, tak sa automaticky zlepšila aj ústna hygiena u detí.
Dnes Vám veľa marketingových firiem povie jedno. Ak chcete predávať a zvýšiť povedomie o svojej detskej zubnej paste. Tak ju marketingovo podsúvajte dospelým a nie deťom. Samozrejme, že zubné pasty v domácnosti nekupujú deti.

Ale deti často opakujú, to čo dospelý. Sami to poznajú rodičia.
Ak je rodič ochotný si denne umývať zuby tak k tomu prinúti aj svoje dieťa.
A teraz pointa.

 

Ak bude dostatočné morálne a spoločensky vzdelaná rómska komunita rodičov. Budú vzdelané aj ich deti.
Síce znie to jednoducho, ale v praxi je to ťažšie.
Ak budú rodičia vedieť písať a čítať, tak budú k tomu motivovať aj ich deti (lebo vedia, že im to pomôže). Taktiež budú oporou detí v škole, nakoľko im budú vedieť doma poradiť s násobilkou, písaním, čítaním a iným učivom.
No predstavte si terajšie deti, ktoré prídu domov a s problémom napríklad v matematike, im niekto nepomôže. Sú tým pádom demotivované a možno aj frustrované zo školy.

Nemajú vypracované domáce úlohy s čím je spojená nepravidelná školská dochádza a zvýšené „záškoláctvo“. A to sa prejavuje an ich známkach. Aj aj známky a pochvala od učiteľa je vysoká dávka motivácie.

Preto vyššie v texte tvrdím, že potrebujú motiváciu a vyššiu autoritu.
Naučme ich rodičov sociálnym, hygienickým aspektom a následne ich zaškoľme.
Rapídne to pomôže problému s ich vzdelaním. Následne potom môže zastaviť segregáciu.
WELL DONE!

 

Výsledok?

Ak by sa problém dôsledne riešil tak by to pomohlo aj rozpočtu.
Nemuseli by sme dovážať pracovnú silu. Vedeli by sme zamestnať Rómov. Veľmi adekvátne a v špecializovaných profesiách.
Prečo nevidíme Rómov v zdravotníctve?
Prečo nie sú na úradoch? Zaradenie v armádnych zložkách atď..
Rozhodne je to sociálnym aspektom (rodičia a okolie) a vzdelaním.
Lenže vzdelanie nie je prvoradý problém. A prečo? To sa dozviete vyššie v mnou uvedenom článku.

Ak by sme vedeli riešiť problém, tak by to nepomohlo len Rómom, ale aj štátu a majorite obyateľstva.
Zvýšenou úrovňou vzdelania by sme znížili kriminalitu a potraty v rómskych osdách.
Zaradením na pracovný trh by sme pomohli štátnemu rozpočtu ako aj samotným Rómom. Znížili by sa tým poberatelia dávok na dieťa a zvýšila by sa finančná gramotnosť.
Zvýšila by sa hygiena a znížilo šírenie prenosných chorôb.

 

Dobre vzdelaný Rómovia sa môžu uplatniť na kľúčových pozíciách v štáte či v súkromnom sektore.
Môžu vytvárať podniky, kde by práve mohli zamestnávať Rómov. Je to adekvátnym riešením v prospech nás všetkých.

Politický tlak sa vyplatil a ľady sa konečne pohli…

SLOVENSKU HROZÍ ŽALOBA KVÔLI DISKRIMINÁCII RÓMSKYCH DETÍ

 

Politický tlak sa vyplatil a ľady sa konečne pohli. Začiatkom septembra som sa ako predsedníčka výboru EMPL obrátila na európske inštitúcie a upozornila ich na pretrvávajúce zlyhania našej vlády v riešení rómskeho „problému“. V parlamentnej otázke som sa spýtala, ako pokračuje konanie o porušení európskej legislatívy z roku 2015, a či Európska komisia považuje povrchné zlepšenia vlády za adekvátne.

Pripomeniem, že všetko, na čo sa súčasná vláda zmohla, bolo uzákonenie povinného posledného ročníka škôlky. Už vtedy som spolu s odbornou obcou upozorňovala, že toto opatrenie nič nevyrieši a je neefektívne z pohľadu žiadaných výsledkov.

A už aj prišlo na moje slová, Európska komisia chce dať Slovensko kvôli dlhoročnému diskriminačnému zaraďovaniu rómskych detí do špeciálnych škôl na Súdny dvor.

PS: Dúfam, že väčšina komentov bude o mojej krivej košeli. Náhoda? Nemyslím.?

 


Zdroj: acebook,com/lucianicholsonovaverivzdravyrozum
Foto: sme,sk
Politický tlak sa vyplatil a ľady sa konečne pohli

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Chyba je len v Rómoch, v spôsobe ich života, a to nikto okrem nich nezmení. Väčšina z nich je nevzdelaných preto, lebo sú hlúpi a nedokážu sa naučiť to čo je treba. Potom nemajú uplatnenie v pracovnom procese a sú nezamestnaní. Berú dávky od štátu a žijú.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články