utorok, 30 mája, 2023

Británia ako lokaj USA! Nikto nevylúčil sankcie proti Číne

Posledné články

Nikto nevylúčil sankcie proti Číne! A to najme minister zahraničných vecí Veľkej Británie Jeremy Hunt. Portál The Guardian informoval o uplatnení sankcií voči Číne zo strany Veľkej Británie. Veľká Británia obviňuje Čínu z toho, že nedodržuje dohodu, ktorá sa uzavrela pri predávaní Honkongu. Británia taktiež zvažuje stiahnutie svojich diplomatov z Číny a to ako prvé opatrenie.

Minister Jeremy Hunt vyzval Čínu k dodržiavaní svojich záväzkov, ktoré plynu z dohody. A najme aby Čína dodržiavala záväzok  „jedna zem – dva systémy“, ktorá bola uplatnená po predaní Honkongu. Minister Veľkej Británii taktiež zdôraznil fakt, že pre jeho krajinu sú vždy zásady dôležitejšie než komerčná oblasť.
Mal tým zrejme na mysli finančné transakcie medzi Čínou a Veľkou Britániou.

Napäté vzťahy medzi týmito krajinami sa zosilnili po tom čo britský minister zahraničných vecí podporil honkongských demonštrantov. Protest sa konal na základe rozhodnutia Číny o vydávaní osôb, ktoré porušili zákon v Číne, ale sú občanmi iného štátu.

 

Nikto nevylúčil sankcie proti Číne

Čínsky veľvyslanec vo Veľké Británii Liu Xiao-Ming zareagoval proti Británií aby :

 „nevyužívala protesty ako zámienku k represiám“

A tým veľvyslanec obvinil ministra do zasahovania vnútroštátnych záležitosti Čínskej ľudovej republiky.

Jeremy Hunt:

„Hongkong je súčasťou Číny, my to uznávame. Hovoríme proste, že máme ešte dohodu s Čínskou ľudovou republikou, očakávame, že ju budu dodržiavať,“ dodal Hunt.

Podľa jeho názoru Čínska ľudová republika získala veľa výhod po zavedení medzinárodných pravidiel.

„A nedodržiavaní tejto veľmi dôležité dohody medzi Spojeným kráľovstvom a Čínou bude mať samozrejme dôsledky jak pre Čínu, tak pre Spojené kráľovstvo,“ dodal minister zahraničných vecí.

No Veľká Británia zrejme zabúda na fakt, že môže ohroziť svoje ekonomické záujmy. Nakoľko sa dosť ekonomicky opiera o Čínsku ekonomiku a jej export tovaru práve do ako aj do Veľkej Británií.
Eskalácia napätia medzi týmito krajinami viac uškodí práve Británii, nakoľko je odkázaná od Čínskeho železa. Presne tak ako zvyšok sveta.
To ako dopadne táto situácia, vás budeme na najbližšej dobe informovať.

 


Zdroj: The Guardian
Nikto nevylúčil sankcie proti Číne

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články