pondelok, 24 januára, 2022

Čo robí Dzurinda v súčasnosti?

Posledné články

Čo robí Dzurinda v súčasnosti?

Neuveríte čo robí Dzurinda
Neuveríte čo robí Dzurinda

Maratonec, bicyklista a predovšetkým veľký politik zo srdcom pre Ameriku. Mikuláš Dzurinda patrí medzi pravicovú legendu, ktorá porazila Vladimíra Mečiara. V roku 1998 síce SDK na čele s budúcim Premiérom Dzurindom prehralo voľby.

Napokon však Dzurinda zostavil vládu a dokázal nemožné. Slovensko sa v nasledujúcich rokoch vládnutia pod taktovkou Dzurindu obrátila chrbát východnej časti a začala smerovať k západu. Slovensko si pod taktovkou Dzurindu a Mikloša uťahovala opasky len k tomu aby sme splnili ciele, ktoré nám budúci partner dal ako misiu. Dzurinda a Mikloš slávili vstup do Európskej Únie a Nato. Slovenská republika už nebola odrazu tou čiernou dierou o ktorej rozprávala Madeleine Albright. Dzurinda a Mikloš úspešne globalizovali Slovenskú republiku k západnému systému liberálnej demokracie, ktoré v súčasnom ponímaní predstavuje chaos. Na druhej strane vdaka Dzurindovi a Miklošovi sme tam kde sme. Sme bližšie k západnej orientácii v ktorej aj najbližších rokoch, mesiacoch a dňoch chceme zostať.

Dzurinda na vysnívanom dôchodku ?

Mikuláš Dzurinda je politický veterán. Bývalí Premiér Slovenskej republiky však politiku nezavesil na klinec. Svoje skúsenosti presadzuje v Bruseli. Práve tam aj pracuje bývalí Premiér, ktorému sa pravdepodobne vďačné odmenili týmto postom.

Dzurinda má dobre vzťahy predovšetkým s prozápadnými politikmi
Dzurinda má dobre vzťahy predovšetkým s prozápadnými politikmi

Čo robí Dzurinda v súčasnosti?

Počujete správne a nie je to hlúposť. Mikuláš Dzurinda je naozaj prezidentom. Nie však krajiny ale Think-Tanku Wilfried Martens v Bruseli. Tento post Dzurindovi prináleží od roku 2014. Čo vlastne bývalí pravicový líder robí ?

„Prinášame inšpiratívne myšlienky pre akcie a pomáhame utvárať odpovede na európske výzvy,“ 
Dzurinda stíha aj „kávičkovať“

Mikuláš Dzurinda patrí medzi dlhodobých politikov pre ktorého su známosti len plusom v jeho rozmanitej politickej kariére. Ako prezident Think-Tanku presadzuje svoje zaujmi aj na kávičke s diplomatmi a taktiež sa stretáva s politickou smotánkou.

Dzurinda rád kávičkuje
Dzurinda rád kávičkuje

 

Dzurinda taktiež pripomína, že Ukrajina je ďalšia krajina, ktorá by sa mohla stať ďalšou úspešnou krajinou v smerovaní k západnej orientácii. Stretáva sa s politikmi, priateľmi či diplomatmi. Taktiež rád presadzuje svoje záujmy vedľa novinárov. Dzurinda ma stále dar reči  s ktorým vie pozitívne ovplyvniť nie jedného politika či diplomata. Je vtipný, diplomatický a predovšetkým prozápadný. Pro-európsky kodex ma Dzurinda zvládnutý.

„Nemôžem povedať, že by sa o ňom v Bruseli veľa hovorilo. Je tam prítomný, ale jeho hlavná vášeň je Ukrajina. V tejto téme má slovo, ale v európskej politike si myslím, že momentálne nie,“ hovorí iný odborník z Centra pre európske politické štúdie (CEPS). 
Dzurinda si zakladá na dobrých vzťahoch

Mikuláša Dzurindu prezidentovanie osobne baví. V dobrej a pozitívnej nálade sa snaží byť Dzurinda skoro všade. Chváli sa kontaktmi ako je Angela Merkelová, Viktor Orbán či John McCain. Pre posledne menovaného má Dzurinda najväčšiu slabosť. Pro-američan Dzurinda je dlhodobo otvorený k USA John McCain je aj po smrti pre Dzurindu veľkým hrdinom.

Dzurinda ako ostrý Prezident ?

V žiadnom prípade nie.

„Väčšinou sú jeho vystúpenia dopredu napísané. Nespomínam si, že by niekedy spontánne odpovedal na otázky v debate alebo vystupoval ako jeden z rečníkov v paneli,“ dodáva. „Ako osoba sa mi zdá príjemný a prístupný,“ 

Mikuláš Dzurinda zjavne ešte viac miluje svoju politickú súčasnosť ako minulosť.                                            Pro-Západná politická orientácia mu vybudovala budúcnosť v ktorej pôsobí aj v súčasnosti

zdroj: https://plus7dni.pluska.sk/domov/slovensky-expremier-bruseli-poriadne-uziva-lukrativny-flek-vybavil-aj-asistentk

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Ja ti to poviem miki, jednoducho môže, je to muž s charakterom, na rozdiel od teba a nezaoberá sa p… nami, ale obranou vlasti a domácim hospodárstvo, nicenym západom, najmä USA, ale hlavne ty nemáš čo poučovať nikoho, pretože si dal vraždiť Slovákov vo Vojvodine a s bankalskou mäsiar kou, okrem Srbov a raz ta budu súdiť ty vrah!!! (?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články