Image default
 
 

Obavy Andreja Kisku? Harabin zakladá stranu

Obavy Andreja Kisku? Harabin zakladá stranu
Obavy Andreja Kisku? Harabin zakladá stranu

Liberálne domienky alebo obavy pravice?

 
 

Slovenská republika má historicky prvú prezidentku . Práve Čaputovej pomohol nie len marketing, ale tak isto liberálne spájanie. Dnes sa liberáli orientujú už na parlamentné voľby, ktoré tu budú už o rok. Už o rok si Slovensko bude vyberať z množstva politických strán, ktoré chcú vymeniť súčasnú koalíciu. Pravdepodobne dôjde opäť k liberálnemu spájaniu, ktoré v konečnom dôsledku môže byť skutočne už po druhý krát úspešné.

V súčasnosti sa liberálne sily orientujú na akési spájania “národno-fašistických síl. Práve o tomto spájaný najprv informoval v rozhovore s Hanzelovou Miroslav Beblavý, ktorý sa obáva spájania SMER-SD a LSNS. Pellegrini však takéto špekulácie jednoznačne poprel. Kiska po voľbách ohlásil novú stranu “je nás viac. Mnoho pravicových politikov sa obáva trieštenia hlasov. Kiska ako najdôveryhodnejší človek v politike (Agentúra AKO prieskum) chce využiť všetky šance a má premiérske ambície. Slovensko je tak na križovatke liberálneho trendu, ktorý môže byť v roku 2020 potvrdený.

Obavy Andreja Kisku? Harabin zakladá stranu

Pravica sa obáva tak isto aj toho, že stranu založí súčasný sudca najvyššieho súdu a neúspešný kandidát za prezidenta Štefan Harabin. Tohto rozhodnutia sa obáva Andrej Kiska.

„Bol som v regiónoch, kde my starostovia hovorili, že ich obchádza či s ním nejdú do strany, povedal súčasný prezident Kiska.

   

Štefan Harabin ešte po prezidentských voľbách rázne odmietal vstupovať do politiky. Harabin sa po neúspešnej kandidatúre chce venovať naďalej súdnictvu. Na druhej strane je jasne preukázané, že Harabin by bol naozaj silným hráčom proti liberálom a súčasnej pravici, ktorá chce bojovať za slušnejšie Slovensko. Práve 301 tisíc voličov by bolo naozaj svojim spôsobom dostatok k tomu, aby zabojoval o top pozície vo voľbách. Zatiaľ však ide len o určité domienky liberálov, ktorí akoby sa obávali spájania Národných síl.

zdroj: https://www.infovojna.sk/article/harabin-zaklada-stranu-hovorili-mi-to-ludia-v-regionoch-tvrdi-kiska

 

Súvisiace články

Aký názor zastáva Štefan Harabin v otázke multikulturalizmu?

Andrej

Šeliga a Fárska: V RTVS prebieha normalizácia, ktorá sa nápadne podobá tej komunistickej.

Andrej

Čo si myslí Lajčák o Šefčovičovej prezidentskej kandidatúre?

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..