štvrtok, 27 januára, 2022

Obmedzenie pohybu osôb? Pellegrini bez servítky o rozhodnutiach Igora Matoviča

Posledné články

Obmedzenie pohybu osôb? Pellegrini bez servítky o rozhodnutiach Igora Matoviča

Je rozhodnuté!

Premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii oznámil obmedzenie voľného pohybu osôb počas veľkonočných sviatkov.

Obmedzenie pohybu osôb? Pellegrini bez servítky o rozhodnutiach Igora Matoviča

Nešlo však o rozhodnutie samotného premiéra, ktorý sa opiera na odporúčania konzilia odborníkov, ktoré sa zišlo v nedeľu (5.4). Výnimkou majú byť cesty do zamestnania, na nákupy, návštevy lekára, pobyt v prírode v rámci okresu.

Pellegrini reaguje na Matovičovo vládnutie: Štipľavé slová! Toto ...

Zdroj: TASR

“Týmto opatrením sledujeme najmä to, aby sme nenakazili starších ľudí, našich starých rodičov. Verím, že ľudia opatrenie pochopia, je to ochrana verejného zdravia, ochrana verejného záujmu, vyjadril sa premiér Matovič (OĽaNO)

Bývalí premiér Pellegrini si však naopak myslí, že nový premiér ľuďom nedôveruje. Pellegrini si myslí, že ľudia nariadenia poctivo dodržiavajú a preto niet žiadneho dôvodu na ďalšie tvrdé sprísňovanie. Svoje stanovisko uviedol na sociálnej sieti Facebook

Slovensku sa aj vďaka ráznym opatreniam hneď na začiatku pandémie darí bojovať s koronavírusom lepšie ako v okolitých štátoch. Ľudia nariadenia poctivo dodržiavajú a patrí im za to vďaka. Preto niet žiadneho dôvodu na ďalšie tvrdé sprísňovanie podmienok pohybu občanov.

Osobný profil Igor Matovič | Aktuality.sk

Zdroj: TASR

Ak by premiér dôveroval ľuďom a oni dôverovali jemu, stačilo by sa mu ľuďom verejne prihovoriť a poprosiť ich o spoluprácu. Igor Matovič však ľuďom neverí a chce vidieť v uliciach policajtov a vojakov. Je to zbytočné mocenské gesto, ktoré môže vážne narušiť dôveru a spoluprácu naprostej väčšiny občanov so štátnymi orgánmi.

Pevne verím, že v riešení problémov silovými zložkami nenájde premiér nebezpečnú záľubu aj v budúcnosti. Všetkých prosím, aby sme napriek pochybným dôvodom a vlastnému nepohodliu tieto opatrenia v našom spoločnom záujme rešpektovali. Nenechajme si vziať našu solidaritu, súdržnosť a disciplínu, len spolu to zvládneme.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.
ZDROJPravda

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články