utorok, 7 decembra, 2021

Odhalil TEMNÚ STRÁNKU plošného testovania? „TESTY – BIZNIS, KTORÝ SMRDÍ“

Posledné články

Odhalil TEMNÚ STRÁNKU plošného testovania? „TESTY – BIZNIS, KTORÝ SMRDÍ“

„TESTY – BIZNIS, KTORÝ SMRDÍ

Testy na „celoplošné testovanie“, ktoré by chcel Matovič, dodáva Slovenskej republike firma Eurolab Lambda a.s. z Trnavy za 44 miliónov eur. Teda nie priamo výrobca. To by dávalo zmysel pri malých objemoch, kde distribútor zabezpečuje aj logistiku (dopravu, skladovanie, prípadne expedíciu).

Zdroj: SITA/BRANISLAV BIBEL

Za tento objem peňazí by to ale kórejský výrobca, som si takmer istý, na Slovensko bez problémov dopravil, aj keby tie testy boli naložené rovno v biznis triede. (Alebo by to urobil ten druhý výrobca, na celom svete sú výrobcovia testu s týmito parametrami totiž len dvaja.)

Okrem toho sa deje ešte jedna zvláštnosť. Štátne hmotné rezervy síce príslušnú zmluvu „zavesili“ na svoj web, čím splnili literu zákona, ale tak, že sa nedá nájsť cez ich vyhľadávač. (EDIT: 18. 10., 1:19: už to nahodili.)

Foto: archívne, AP Photo/Martin Meissner

(Ešte je tu otázka podlžnosti danej firmy voči Sociálnej poisťovni, na ktorú upozornili kotlebovci, to ale nie je až taká jednoduchá vec, asi sa k tomu vrátim osobitne.)

Na celú túto vec sa bude v budúcnosti treba ešte veľmi, veľmi dobre pozrieť“ vyjadril sa Juraj Draxler na socialnej sieti Facebook

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články