utorok, 30 mája, 2023

Odstúpi Andrej Danko z funkcie Predsedu rady SR?

Posledné články

Odstúpi Andrej Danko z funkcie Predsedu rady SR?

Odstúpi Andrej Danko z funkcie Predsedu rady SR?
Odstúpi Andrej Danko z funkcie Predsedu rady SR?

Boj o stoličku predsedu Národnej rady pokračuje. Po Kaliňakovi, Ficovi môže na rád nastúpiť Andrej Danko. Podľa opozície by mal Andrej Danko čoskoro odstúpiť. Začalo to nevinne komentárom Nicholsonovej na Dankov titul. Nakoniec tento problém vyústil až do kauzy Rigoróznej práce Andreja Danka. Podľa opozície by Andrej Danko mal odstúpiť z pozície predsedu NRSR. Na druhej strane je strana SMER-SD jasné proti Andreja Danka kryje. A tak aj počas kauzy rigorózna práca je podľa koaličného partnera Danko legitímnym predsedom Národnej Rady Slovenskej republiky. Práve podľa Smeru bol Danko demokraticky zvolený vo voľbách. Druhá koaličná strana je však k tejto otázke zdržanlivá. Podľa Mostu-HID by sa mal Andrej Danko osobne rozhodnúť. Most-Hid akoby naznačoval, že najlepším rozhodnutím by bolo odstúpiť.

https://www.youtube.com/watch?v=rFTARbaZnhs

Odstúpenie Andreja Danka by prijalo viacero politických strán. Ide predovšetkým o opozičné strany. Beblavý dokonca navrhuje aby sa Danko vzdal poslaneckého platu .

SaS je za odstúpenie Danka

„Pamätáme si na podozrenia z rozkrádania na ministerstve školstva, pôdohospodárstva a podozrivo utajované obchody na ministerstve obrany. Je evidentné, že podvody sú súčasťou života Andreja Danka aj v súkromí, čoho príkladom je aj nekončiaca kauza okolo jeho rigoróznej práce. Z tohto dôvodu takýto človek nemá v politike čo robiť,“ píše sa v stanovisku hnutia.

https://www.youtube.com/watch?v=KX6id_5BeJc

Hlina a celé hnutie KDH vyzýva súčasného predsedu aby odstúpil

„Odstúpiť – iba toto jedno slovo by malo stačiť k situácii okolo rigoróznej práce pána Andreja Danka. Ak uznávame, že vzdelanie pomohlo vytvoriť našu civilizáciu, ak uznávame, že vzdelanie je kľúčové slovo pre výzvy, ktoré prináša 21. storočie, tak Andrej Danko sa musí vzdať druhej najvyššej funkcie na Slovensku,“ uvádza KDH v stanovisku.

Beblávý ostro skritizoval Danka. Vyzýva ho aby sa vzdal aj mandátu poslanca

„Strana Spolu-občianska demokracia vyzýva Andreja Danka, aby sa okamžite vzdal poslaneckého mandátu a ušetril Slovensko ďalšej medzinárodnej hanby. Z verejného života ho diskvalifikuje nielen jasné plagiátorstvo a porušenie zákona pri rigoróznej práci, ale najmä to, ako sa zachoval pri jeho odhalení. Naplno ukázal, že klame verejnosti aj parlamentu, namiesto priznania chyby sa vyhrážal žalobami aj trestným stíhaním. Takýto človek jednoducho musí odísť, pretože zmena politiky na Slovensku sa začala,“ povedal líder strany spolu Miroslav Beblavý

To ako sa Andrej Danko rozhodne a či ho súčasná koalícia podrží uvidíme v nasledujúcich dňoch .

zdroj:http://www.infovojna.sk/article/opozicia-vyzvala-danka-na-odstupenie-smer-sa-ho-zastal

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články