utorok, 30 mája, 2023

Ostanete v šoku! Adela Vinczeová otvorene o Slušnom Slovensku

Posledné články

Ostanete v šoku! Adela Vinczeová otvorene o Slušnom Slovensku

Ostanete v šoku! Adela Vinczeová otvorene o Slušnom Slovensku
Ostanete v šoku! Adela Vinczeová otvorene o Slušnom Slovensku

Po smrti novinára Kuciaka a jeho priateľky sa Slovensko zobudila z dlhoročnej letargie. Na svetlo sveta sa objavili staronové tváre, ktoré orodovali za Slušné Slovensko. Kramár, Stanke či Kemka na uliciach kričali po Slušnom a spravodlivom Slovensku. Mediálna masáž priviedla tisíc ľudí na námestia. Všetci skandovali proti vládnucej koalícii.

Pred smrťou im však paradoxne koalícia nevadila. Dokonca ľudom nevadia ani nízke mzdy, zdravotníctvo, školstvo či samovraždy. Slušnosť a neslušnosť Slovákov je v súčasnosti poukázaná akousi liberalizáciou názor. Ak si za rovnaké hodnoty, ako predstavuje K emka, Kramár, Stanke, Farská a ďalší bojovníci za “Slušné Slovensko” si slušným Slovákom. Akýkoľvek odlišný názor od názoru liberálov je fašizmus, rasizmus, klamstvo, hoax či hlúposť. Príkladom kritického myslenia v show biznise je moderátorka Adela Vinczeová.

Tá sa dlhodobo nehanbí za názor a otvorene prehovorila aj o “slušnej” časti Slovenska. Podľa Vinceovej si Spoločenské elity neuvedomujú, že aj ľudia s iným názorom chcú slušné Slovensko a prisvojenie si slušnosti jednej skupiny je pre veľa ľudí iritujúce

Pre HNonline Vinczeová otvorene prehovorila o “Slušnom Slovensku”

Ostanete v šoku! Adela Vinczeová otvorene o Slušnom Slovensku

Neuvažovali ste o vystúpení na protestoch Za slušné Slovensko?

Nie, ale mám veľa kamarátov, ktorí tam chodia. Okrem toho poznám desiatky osobností verejného života, ktoré na námestiach neboli, nikto sa ich na to nepýta, ale vplývajú na ľudí inak. Každý robí, ako vie a ako to cíti, ako to považuje za potrebné.

Čo by pomohlo, aby sa slušnosť dostala do DNA ľudí?

Neviem, či slušnosť má hlbší zmysel. Myslím si, že slušnosť je niečo naučené, čo nás udrží pri tom, aby sme mali isté mantinely v správaní, ale ak ideme do podstaty, tak je slušnosť málo. Naozaj si myslím, že ľudia musia ísť hlbšie do vedomia, do seba. Potom príde aj prirodzená slušnosť.

Viac sa vzájomne rešpektovať?

Ak nie je človek zvedomený so sebou, tak aj rešpekt je len domnelý. Je to len o tom, že šírime toleranciu, ktorá je takzvane odtiaľ potiaľ. Je veľmi ľahké tolerovať skupiny ľudí, ktoré nás neiritujú. Ak si človek neuvedomuje svoje vlastné hranice, kde ho ego začína valcovať, tak mu slušnosť nepomôže. To je pre mňa na nejaký reálny posun spoločnosti málo. Ide určite o čosi pozitívne, ale nedostačujúce.

Na minuloročnom galavečere Slnko v sieti, ktorý ste moderovali, rezonovali po smrti Jána Kuciaka a jeho snúbenice vypäté emócie a ostré reakcie. Snažili ste sa ich svojimi vyjadreniami zmierniť, no váš prístup sa nestretol s porozumením.

Nič také som tam nepovedala. Iba to, že neviem, kto určí, kto je a kto nie je slušný človek. Spoločenské elity akoby si neuvedomovali, že aj ľudia s iným názorom chcú slušné Slovensko a isté prisvojovanie si slušnosti jednej skupiny je pre veľa ľudí iritujúce. Väčšina divákov, ktorí to sledovali, vôbec nechápali, prečo sa okolo toho strhla krátka mediálna mela. Každý však prirodzene vníma realitu cez svoje filtre a len tak, ako mu vlastné vedomie dovoľuje chápať. Mňa nevynímajúc. Takže sa v mojom príbehu už nestalo nič prekvapujúce.

Banáš: Čím ste hlúpejší, ľahšie vás ovládajú

 


zdroj: https://strategie.hnonline.sk/media/1916213-adela-vinczeova-nesirim-blbu-naladu-aj-to-je-spolocenska-zodpovednost, https://www.infovojna.sk/article/adela-vinczeova-spolocenske-elity-si-neuvedomuju-ze-aj-ludia-s-inym-nazorom-chcu-slusne-slovensko-a-prisvojovanie-si-slusnosti-jednej-skupiny-je-pre-vela-ludi-iritujuce

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

3 KOMENTÁRE

  1. Nikto nie je šlušny pokial len to blaka. A tobôš nie hlupaci zaplateni Sorošom a mimovladkami. Ktori niesli transparenty smrt Ficovi, Kalinakovi atd. Tak to sa prejavuje slušnosť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články