utorok, 30 mája, 2023

Ostrá kritika Kaliňáka na prezidenta Kisku

Posledné články

Ostrá kritika Kaliňáka na prezidenta Kisku

Ostra kritika Kaliňáka na prezidenta Kisku
Ostra kritika Kaliňáka na prezidenta Kisku

Pakt OSN o migrácii vyústil do veľkých debát.

Najprv sa Slovensko dlho rozhodovalo ci pakt podporí alebo nie. Miroslav Lajčak dlhodobo orodoval za podpísanie paktu OSN na ktorom sa aj on sám podieľal. Zatiaľ čo sa koalícia rozhodovala ci tento pakt podpori sa postupne začali ozývať hlasné hlasy opozície. Išlo predovšetkým o súčasného lídra SAS Richarda Sulíka a lídra hnutia Sme Rodina Borisa Kollára. Nakoniec sa vyjadril aj súčasný premiér Robert Pellegrini, ktorý nesúhlasi oznámil, že Slovensko neprijme pakt OSN.

Pellegrini si nakoniec za tvrdením stal. Demisia Miroslava Lajčáka lietala v oblakoch l. Jednoducho sa Lajčák rozhodol ze ak Slovensko pakt nepodpíše odstúpi. Prišlo finálne rokovanie parlamentu. Migračný pakt nebol odsúhlaseny a Lajčák sa rozhodol podať demisiu. Skúseneho diplomata podporil len Béla Bugár medzi koaličnými lídrami. V súčasnosti sa uvažuje, že by do Marrakesu bol vyslaný človek, ktorý by hájil Slovensko a vzájomne poukázal na veci, ktoré Slovenská republika v pakte nesúhlasí.

Mohol by to byt Andrej Kiska?

Hovorí sa aj o súčasnom prezidentovi Andrejovi Kiskovi, ktorý patrí medzi súčasných eurooptimistov. Podpredseda Smeru Robert Kaliňák ostro skritizoval Andreja Kisku. Podľa Kaliňáka ma Kiska chabé skúsenosti.

Ostrá kritika Kaliňáka na prezidenta Kisku

„Čiže sa opäť rozprávame o hypotetickej otázke. Toľko odvahy pán prezident nemá, aby tam išiel a prezentoval svoje názory. Nevyniká pracovitosťou a ani sa tomu nerozumie. Robí tri dni do týždňa a ak je Marrákeš mimo tie tri dni, v ktoré on pracuje, tak tam nepôjde,“ povedal Kaliňák.

Nebol ani v Buckinghamskom paláci, Zakázanom meste, Kremli, takže načo ho máme? Chrlil kritikou bývalí minister vnútra

„On je prvý, ktorého nikam nepozvali a treba sa zamyslieť prečo. Človek, ktorý nadáva na vlastnú krajinu len preto, lebo mu prišli na jeho daňové podvody, nebude nikam pozvaný,“ pokračoval v kritike Kaliňák. „Je to daňový podvodník.“

Prezident Kiska na ostrú kritiku reagovať nechcel.

Kiska a Kaliňák sú proti sebe dlhodobo kritický

https://www.youtube.com/watch?v=VxJDsBVf63o

zdroj: https://slovensko.hnonline.sk/1851647-ma-ist-kiska-do-marrakesa-tolko-odvahy-nema-a-ani-tomu-nerozumie-osocoval-ho-kalinak, https://www.napalete.sk/kalinak-kiska-nevynika-pracovitostou-nema-odvahu-ist-do-marrakesu/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články