pondelok, 24 januára, 2022

Ostrá kritika Lavrova na súčasné vládnutie Porošenka na Ukrajine

Posledné články

Ostrá kritika Lavrova na súčasné vládnutie Porošenka na Ukrajine

Ostrá kritika Lavrova na súčasné vládnutie Porošenka na Ukrajine
Ostrá kritika Lavrova na súčasné vládnutie Porošenka na Ukrajine

Cukrikový kráľ vládne Ukrajine

Petro Porošenko patrí medzi súčasného lídra Ukrajiny. Cukríkový kráľ a majiteľ značky Roshen patrí medzi významných podnikateľov na Ukrajine. Pravdu povediac sa Porošenko v niečom podobá Andrejovi Kiskovi. Dokonca si dvaja súčasný prezidenti veľmi náramne rozumejú. Je to vďaka prozápadnej orientácii, ktorá býva niekedy až priam slepá a chorá. Práve tento fakt len potvrdzuje vzájomnú ukážku, že Ukrajina pod nadvládou Porošenka túžobne očakáva, kedy sa západný lídri rozhodnú prijať Ukrajinu tam kde si prezident želá. Vojna na Donbase stála život tisícky obyvateľov Ukrajiny. Stále sa však uvažuje akoby o nových plánoch, ako vybojovať územie späť. Na druhej strane treba poukázať na fakt, že Ukrajina nebola nikdy dostatočne celistvá.

Chybné začiatky Ukrajiny?

Ukrajina už od začiatku osamostatnenia nevedela kam skutočne patrí. V praktickosti mala Ukrajina významný priemyselný a poľnohospodársky potenciál do celej Európy. Pšenica, černozem a nerastné suroviny mohli z východnej krajiny spraviť možno aj druhé Švajčiarsko. Na druhej strane sa Ukrajinské smerovanie akoby menilo z roka na rok. Raz boli orientovaný na východ a raz na západ. Netreba zabúdať ani na významnú vlnu korupcie, ktorá sa deje nielen v najvyšších kruhoch ale taktiež začína od obyčajných vecí. Ukrajina nebola a nie je ani jazykovo celistvou.

Na západe (Lvov) Ukrajinci rozprávajú čistou Ukrajinčinou. Lvovsky obyvatelia sú silný patrioti, ktorí Rusom nemôžu odpustiť Hladomor. Ten usmrtil okolo 10 milionov Ukrajincov. Ak však pôjdeme ďalej na východ veľmi často počujeme Ruský jazyk. Pravdu povediac je to veľmi čudné, že oficiálny Ukrajinci nevedia rozprávať Ukrajinsky ale len Rusky. Práve územná celistvosť Ukrajiny je ukážkou korupcie, nefunkčnosti a destability celého systému.

V rukách drží moc Petro Porošenko, ktorý je dlhodobým zástancom všetkého západného. Mediálne hry pracujú proti Rusku naplno. Porošenko sa akoby snažil vzbudzovať čoraz významnejšiu pozornosť zo západu. Niekedy sa Ukrajina fakt podobá na cenovú ponuku kto dá viac ten je lepším partnerom.

Ostrá kritika Lavrova na súčasné vládnutie Porošenka na Ukrajine

Nezvyklosť Ukrajinského režimu pociťuje aj Minister zahraničných vecí Ruskej Federácie Sergej Lavrov. Ten označil Ukrajinské správanie za neonacistický režim. Práve podľa Lavrova sa Porošenko dostal k moci vďaka zrade západu.

Ukrajinský režim má „všetky črty režimu nacistického a neonacistického“, povedal Lavrov v rozhovore pre rozhlasový kanál denníka Komsomoľskaja pravda

Lavrov taktiež upozornil, že vedenie Ukrajiny naďalej chystá „vojenské provokácie“ medzi Krymom a ukrajinským vnútrozemím.

„Je to naša krajina, naše hranice. Nedopustíme, aby sa (Porošenko) akokoľvek pokúsil obhajovať svoje záujmy a porušovať práva, ktoré obyvatelia Krymu obhájili v plnom súlade s medzinárodným právom,“ oznámil Lavrov.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/lavrov-oznacil-porosenkovu-vladu-za-neonacisticky-rezim-ktory-vznikol-vdaka-zapadu

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články