piatok, 21 januára, 2022

Ostrá výmena názorov… Fico vs Sulík je opäť tu

Posledné články

Boj medzi lídrami dvoch najpopulárnejších strán začína opäť. Pred nedávnom Fico obviňoval Sulíka za to, že berie drogy. Sulík si napokon dal spraviť drogové testy, ktoré vyšli negatívne a v prospech Richarda Sulíka. Podľa nových akčných plánov Richarda Sulíka a jeho strany SaS chce predovšetkým podporiť živnostníkov a taktiež fungovať podľa navrhnutej agendy 2020, ktorá podporuje nižšiu daň. Práve Richard Sulík chce zamedziť populistické vlaky zadarmo či obedy pre študentov, ktoré by sa mali schváliť. Práve podľa Sulíka je „dávať voličom niečo zadarmo, to je tá najprimitívnejšia forma kupovania si hlasov“. Bývalého premiéra Roberta Fica to naštvalo do nepríčetnosti a ostra kritika na Pravicového lídra bola automaticky spustená.

Ostrá výmena názorov… Fico vs Sulík je opäť tu

„Ako môže niekto, kto sedí za 15-tisíc eur mesačne v Bruseli na zadku, závidieť dieťaťu obed zadarmo? Ako môže niekto, kto vymetá bruselské bary, závidieť dôchodcom cestu vlakov zadarmo? Ukazuje sa, aká bezcitná je pravica a liberáli, keď hovoria, že tieto opatrenia treba rýchlo zrušiť,“ reagoval nahnevaný Fico

Richard Sulík sa k ostrým slovám radšej nevyjadroval a poslal len pár slov pre lídra ľavice.

„Nevidím dôvod reagovať na politického skrachovanca.“

Súčasná vláda ma ďalšie plány do budúcnosti. Ide však o ďalšie populistické nástroje Roberta Fica o zisk preferencii. Ide o zvyšovanie vianočných príspevkov pre dôchodcov. Strana taktiež uvažuje vytvárať ďalšie „prázdne“ benefity, ktoré aj tak len niekto zaplatí. Ide napríklad o autobusy, ktoré majú byť zadarmo.

https://www.youtube.com/watch?v=nFYGkDkcn_g

Čo si myslí Fico o Sulikovi

Ak opatrenie obedy zadarmo prebehne podľa našich predstáv, tak pôjdeme aj na stredné školy. Verím, že toto opatrenie bude zavedené v priebehu budúceho roku. Oznamujeme tiež, že zavádzame dvojnásobné zvýšenie vianočného príspevku pre dôchodcov a ideme zdvojnásobiť aj počet tzv. áčkových poukazov na liečebné pobyty,“ oznámil predseda Smeru-SD.

„Pripravujeme sa aj na autobusy. Ak v roku 2019 bude pokračovať dobrý ekonomický vývoj, určite pôjdeme ďalej so zvyšovaním minimálnej mzdy. Teraz ideme na úroveň 520 eur, verím, že v roku 2019 na rok 2020 môže ísť aj na 550 až 560 eur. Tlačme to k 60 % priemerného zárobku v národnom hospodárstve. Chceme pokračovať vo všetkých opatreniach, ktoré sme zaviedli a ktoré zavádzame,“ doplnil Fico. Napraviť podľa neho treba aj niektoré parametre v zákonoch týkajúcich sa osôb s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP).

„Ak vo vláde bude Sloboda a Solidarita a ďalšie pravicové strany, tak opatrenia ako vlaky zadarmo, obedy zadarmo či príspevky na lyžiarske zájazdy alebo školy v prírode budú zrušené. Naopak, ak vládnuť bude strana Smer-SD, tak spomínané opatrenia zostanú zachované,“ poznamenal poslanec Národnej rady SR Erik Tomáš. Obedy zadarmo podľa neho nie sú ani populizmom, ani slovenským výmyslom, ale sú realitou v Českej republike, Fínsku, Švédsku či Estónsku.

Slovenská republika potrebuje predovšetkým zmeny v oblastiach zamestnanosti, zdravotníctve či školstve. Taktiež podpora malých a stredných podnikov na ktoré sa často zabúda. Vlaky zadarmo, autobusy zadarmo a ďalšie veci zadarmo sú len populistickou náhradou, ktorá množstvo ľudí privádza do omylu, že ide o nejaký exkluzívny benefit. Práve veci zadarmo sú veci, ktoré v žiadnom prípade nebývajú zadarmo.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/fico-sa-pustil-do-sulika-ako-moze-niekto-kto-sedi-v-bruseli-na-zadku-a-vymeta-tam-bary-zavidiet-zadarmo-vlaky-dochodcom-a-obedy-detom

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články