utorok, 30 mája, 2023

Ostré slová Eduarda Kukana na adresu Danka a Blahu vám vyrazia dych!

Posledné články

Ostré slová Eduarda Kukana na adresu Danka a Blahu

Kto je Eduard Kukan?

Eduard Kukan je dlhoročným diplomatom a bývalým europoslancom. Netreba zabudnúť, že Kukan pôsobil dlhé roky aj v Slovenskej politike. Bol bývalý podpredseda SDKÚ-DS a ministrom zahraničných vecí.

 

Mainstream ich v láske nemá… Prečo?

Ľuboš Blaha je kontroverzná postava vládnej strany SMER-SD. Blaha momentálnom jasne kritizuje súčasný liberálny trend a ich predstaviteľov. Kiska, Beblavý, Truban, ale aj Čaputová sú terčom ostrej kritiky poslanca Blahu. To sa predovšetkým nepáči liberálom, ktorí musia tejto kritike čeliť. Na paškál si poslanec zobral aj spoločnosť ESET. Podľa Blahu tento gigant spolupracuje a financuje súčasný liberálny trend.

Blaha si tak servítku pred ústa nikdy nezobral. Mainstremu tak isto vadí aj Blahov postoj k Ruskej Federácii. Blaha by si naopak prial väčšiu spoluprácu s Ruskom, a tak isto udržiaval významné vzťahy so západom. Naopak liberáli by najradšej Rusko vymazali a neustále ho trestali. Aj kvôli naväzovaniu dobrých vzťahov je Blaha a Danko tvrdo kritizovaný mainstremom. Skritizoval ich aj bývalý europoslanec Eduard Kukan, ktorý drží dlhodobo PRO-západnú nôtu.

Ostré slová Eduarda Kukana na adresu Danka a Blahu

V rozhovore pre Aktuality.sk si Eduard Kukan servítku pred ústa nedal. Práve naopak tvrdo skritizoval, ako Blahu tak aj Danka.

 

Povedali by ste, že Andrej Danko týmito svojimi krokmi robí Slovensku hanbu?

Ja by som to takto neformuloval, ale Andrej Danko takýmito vyhláseniami a krokmi spochybňuje zahraničné postavenie Slovenska. Spôsobuje to, že sa nad Slovenskom zbytočne dvíhajú obočia a zbytočne sa privoláva pozornosť mnohých zahraničných politikov.

 

Andrej Danko v tom ale nie je sám. V Rusku je spolu s ním celá delegácia koaličných poslancov, vrátane predsedu európskeho výboru Ľuboša Blahu. Ten sa dokonca fotil so šéfom motorkárskeho gangu, ktorý slúži ako propaganda Vladimíra Putina. Okrem Andreja Danka to v koalícii robia viacerí.

Pre mňa je nepochopiteľné, že predsedom Európskeho výboru slovenského parlamentu je človek, ktorý veľakrát dokazoval, že naše členstvo v EÚ je pre nás nevýhodné, že by sme sa mali orientovať inam a jednoducho robí pomocníka Ruskej federácie.

Nerozumiem tomu, že krajina, ktorá sa stala členom NATO a Európskej únie má za predsedu Európskeho výboru takéhoto poslanca. Veľmi sa čudujem aj kolegom poslanom Národnej rady Slovenskej republiky, že s tým niečo neurobia.

Môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti, áno, on robí hanbu Slovensku. Bol v Európskom parlamente, keď sme mali predsedať a ukázal tam svoju rétoriku z päťdesiatych rokov. Niektorí európski poslanci sa ma pýtali, čo sme to preboha do Bruselu poslali, pretože hovoril o triednom boji, o vykorisťovaní človeka človekom a podobne.

 

Takýto človek jednoznačne robí hanbu Slovensku. Nechápem ani predsedu Smeru Roberta Fica, že sa pána Blahu zastáva a hovorí, že má iba takú šťavnatejšiu rétoriku, ale inak je v pohode. Toto by som chcel veľmi odsúdiť, tento postoj predsedu strany, ktorá delegovala svojho poslanca do tohto výboru.

Celú kritiku si môžte pozrieť tu.


zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/706385/kukan-blaha-robi-hanbu-slovensku-danko-skodi-zahranicnej-politike/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Slovensko pri našich vladných sráčov politikoch si nemôže dovoliť energických zasadových ľudí v zahraničnej poilitike. Lebo by nemali doma podporu ! Tak sa tam upltňujú ľudia ako Kukan , Lajčiak , Beňová a další : Kam vietor , tam plášť !

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články