nedeľa, 23 januára, 2022

Ostrý KONFLIKT v cirkvi. TOTO je na hranici s učením Ježiš Krista!

Posledné články

Liberalizácia spoločnosti je vážny problémom pre Katolícku cirkev, ktorá sa uberá skôr konzervatívnym učením a dogmou. No cirkev je stále pod tlakom médií a hlavného prúdu, a preto aj Pápež čím ďalej viac a viac ustupuje a cirkev sa pomaly stáva viac liberálnou, ako tomu bolo v minulosti.

Dôkazom toho je aj fakt, že sa francúzki biskupi rozhodli ustúpiť a pri krste odstránia pojem otec a matka. Cirkev vo Francúzku sa rozhodli tým pádom pozmeniť svoje právne dokumenty. Predseda Francúzskej biskupskej konferencie, biskup de Metzu viedol, že deti nemôžu byť zodpovedné za rozhodnutie ich rodičov. Nemôže byť im odpopretý krst, kvôli rodovej nezvolalosti a identite.

 

Pápež
Pápež Zdroj: (Officeholidays)

Francúzki biskupi sú dnes pod kritikov Federácie katolíckych rodín za to, že dovolili neuvádzať pojem otec a matka pri krste. Nemali ustupovať svetu v prijímaní svetských ideológií a termínov.
Federácia katolíckych rodín „Katolícka rodina pozostáva z muža a ženy a toto je učenie Cirkvi. Iné formy rodín nie sú rodiny, aj keď ich svet tak chce nazvať. Homosexuáli môžu mať pocit, že majú nárok žiadať niečo iné, ale Cirkev to nemá priestor akceptovať,” 

 

Katolícka cirkev vo Francúzsku chce nahradiť pojem otec a matka neutrálnejším pojmom a tým je “rodič,” alebo “osoba s autoritou rodiča.”
Samotní biskupi, ale aj kňazi sa vo Francúzku búria a už dnes je zrejme, že mnohí nesúhlasia a nepraktikuj túto zmenu.
Homosexuálne zväzky, ako aj adopcia detí rovnakým pohlavím bola schávlena vo Francúzsku už v roku 2013.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články