sobota, 22 januára, 2022

Otvorený odkaz Amerického kardinála pre Mariana Kuffu. Tieto slova prekvapili aj samotného Kuffu

Posledné články

Otvorený odkaz Amerického kardinála pre Mariana Kuffu. Tieto slova prekvapili aj samotného Kuffu

Slovensko v súčasnosti zažíva trend liberalizácie nie len v spoločnosti ale tak isto aj v cirkvy. Kedysi silná konzervatívna cirkev prechádza novou vlnou najvyššich, ktorý rozprávajú o témach o ktorých by v minulosti nepovedali ani slovo. O súčasnej masívnej liberalizácii dlhodobo hovorí aj Žakovský kňaz Marián Kuffa.

V minulosti médiami milovaný v súčasnosti liberálmi nenávidený farár sa za svoj názor nehanbí. Otvorene rozpráva o liberálnych kresťanoch, politikoch ci krituzuje Andreja Kisku. Tento vývoj Kuffovich kázni predovšetkým poznačuje liberálov, ktorí zúria na každú Kuffovu kázeň. Proti Kuffovi sa postavili aj jednotlivý biskupi, ktorí s Kuffom nesúhlasia.

Otvorený odkaz Amerického kardinála pre Mariana Kuffu. Tieto slova prekvapili aj samotného Kuffu

Zdá sa, že konzervativizmu v cirkvy neodzvonilo. Kardinál Raymond Burke patrí medzi najvýznamnejšieho cirkevného hodnostara v USA. V rokoch 2008 až 2014 zastával funkciu Najvyššieho cirkevného súdu známeho ako Najvyšší tribunál apoštolskej signatúry a je patrónom Maltézskeho rádu.

Burke nedávno navštívil aj Slovensko na používanie arcibiskupa Oroscha

Americký kardinál Raymond Burke, vysoký úradník Rímskej kúrie a prefekt Najvyššieho tribunálu apoštolskej signatúry (de facto Najvyšší súd Vatikánu) sa stretol s otcom Kuffom, ktorému venoval výnimočné ocenenie. Informuje portál svetlosveta.sk.

“Pre otca Mariána Kuffu. Nech Vám Boh naďalej dáva Jeho múdrosť a silu,” uvádza ako venovanie vo svojej knihe Intronizácia Najsvätejšieho Srdca Ježišovho.

Kardinál Burke bol v rokoch 2008 až 2014 predsedom Najvyššieho cirkevného súdu známeho ako Najvyšší tribunál apoštolskej signatúry a je patrónom Maltézskeho rádu. Počas svojho pobytu sa mal kardinál Burke na súkromnej večery stretnúť aj so Štefanom Harabinom, s ktorým sa poznajú ešte z čias Harabinovho ministrovania.

Otec Arcibiskup Mons. Orosch po kázaní Mariána Kuffu na Trnavskej novéne udelil jedno z najvyšších cirkevných ocenení – Ružu sv. Alžbety – otcovi Mariánovi Kuffovi za jeho kňazský prínos pre Cirkev a obetavosť.

Toto vyznamenanie sa dáva raz za rok v nedeľu, ale otec arcibiskup Mons. Orosch urobil výnimku a udelil ju osobne otcovi Mariánovi Kuffovi v sobotu.

https://www.infovojna.sk/article/na-slovensku-farara-kuffu-lyncuju-americky-kardinal-burke-ho-ocenil

Lisa Bourne / LifeSiteNews Burke

Kázeň o.Kuffu – Bardejov 23.9.2018

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články