utorok, 30 mája, 2023

Pakt o migrácii OSN je oficiálne podpísaný schválilo ho 150 krajín

Posledné články

Pakt o migrácii OSN je oficiálne podpísaný schválilo ho 150 krajín

Pakt o migrácii OSN je oficiálne podpísaný schválilo ho 150 krajín
Pakt o migrácii OSN je oficiálne podpísaný schválilo ho 150 krajín

Marrakešska konferencia sa oficiálne začala

Základom  Marrakešskej konferencie bolo podpísanie paktu OSN o migrácii. Práve tento pakt by mohol konečne vyriešiť globálny problém číslo 1. Ilegálna imigrácia je momentálne obrovským tŕňom v oku.

Neriešiteľná migračná kríza poukázala na šialene otvorenú politiku, ktorú začala viesť kancelárka Merkelová. Po voľbách sa pridal a otvorenosť podporoval aj ďalší významný líder Euróspkej únie a prezident Francúzska Macron. Práve Macron sa mal stať novým významným politickým pilierom nie len pre Francúzsko ale taktiež pre celé spoločenstvo Európskej únie. Po 2,5 ročnom neriešení migrantskej krízy sa únia dostáva do kolobehu hádok a neprimeraných rozhodnutí. Macron chce trestať štáty, ktoré migrantov neprijmú. Vyhráža sa im eurofondami. Merkelová chce naďalej prerozdeľovať ilegálnych migrantov do krajín Európskej únie. Maďarsko, Taliansko či krajiny V4 sa ostro ohraničujú proti ilegálnej migrácii. Dobré a kvalitné vzťahy jednotlivých štátov únie sa po tejto problematike začínajú otriasať v základoch. Preferencie Macrona či Merkelovej každým dňom klesajú. Je to aj vďaka socialno otvorenej politike, ktorá dostala úniu do neuveriteľných problémov. Práve pakt OSN o migrácii mali tento problém vyriešiť.

Slovensko kontroverzný pakt nepodpíše

Netreba zabúdať, že pri vypracovaní paktu sa podieľal aj náš staronový Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. NRSR sa však rozhodla, že pakt nepodpíše. Lajčák sa rozhodol podať demisiu ale nakoniec sa rozhodol, že vo funkcii bude pokračovať aj naďalej. Presvedčil ho Pellegrini. Krajiny V4 tak vytvorili akoby obranný múr pred migráciou a držia spolu za jedno lano. S paktom nesúhlasili ani USA či Izrael. Kontroverzný pakt OSN bol naozaj dokumentom o ktorom sa hovorilo každý deň.

Pakt o migrácii OSN je oficiálne podpísaný schválilo ho 150 krajín

Dnes (10.11.2018) bol formálne prijatý pakt o migrácii. Podľa agentúry AFP sa konferencii zúčastnilo vyše 150 krajín sveta. Slovensko nakoniec žiadneho zástupcu neposlalo. Konferencia má trvať do zajtra (11.11.2018). Pakt OSN o migrácii má byť definitívne potvrdený na Valnom zhromaždení OSN 19.decembra 2018.

https://www.youtube.com/watch?v=PZp8_e9-cMU

zdroj: https://hnonline.sk/svet/1856779-v-marrakesi-schvalili-pakt-o-migracii, https://www.ta3.com/clanok/1143176/v-marrakesi-schvalili-migracny-pakt-nikoho-sme-tam-neposlali.html,

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články