pondelok, 29 mája, 2023

Pápež František šokuje: “Som diabol, v porovnaní s Jánom Pavlom II.”

Posledné články

Pápež František šokuje: “Som diabol, v porovnaní s Jánom Pavlom II.”

Pápež František včera navštívil Litvu. Práve František v starých uličkách v hlavnom meste Litvy Vilnius vyzval všetkých svätých ľudí k väčšej tolerancii.

Pápež František
Pápež František

Litva znášala dlhé roky teroru vďaka sovietskej a nacistickej okupácii, vyhnanstvá a popravy. Práve podľa slov pápeža má Litva poukázať svoju solidárnosť ( František je dlhodobým zástancom ilegálnej migrácie, práe podľa neho sú migranti prínosom ).

Aj keď Vatikán v súčasnej dobe prežíva veľmi ťažké obdobie a to z pohľadu dôkazov o sexuálnom zneužívaní biskupa v USA či zneužívanie maloletých v Nemecku ( viac ako 40 ročná štatistika, ktorá poukazuje na rôzne druhy zneužívania maloletých kňazmi). Desaťtisíce veriacich akoby zabudli na tieto kauzy a Františka slávnostne privítali. Pápež František sa určite tešil veľkej priazni Litovčanov. Do Litvy taktiež prišlo množstvo Poliakov, ktorí stále spomínajú na Jána Pavla 2.

Práve Pápež František si vybral štvordňovú cestu po pobaltských krajinách a aby šíril viac solidaritu a taktiež pripomenul 100. výročie nezávislosti pobaltského regiónu.

Pápež František na okraj opäť spomenul solidaritu, ktorá by mala byť ohľadom príchodu migračnej vlny. Práve Litva je a bola súčasným mierovým domovom rôznych národnostných a náboženských skupín.

Pápež vo svojom príhovore poukázal na jednotlivé ovplyvňovania politickej moci. Práve podľa Františka rôzne politické hnutia využívajú strach na ospravedlnenie násilia a vyháňaňia ľudí. Týmto Pápež narážal na nacionálne cítenie Salvíniho, Le Pen či Orbána, ktorí sa snažia o zachovanie kultúry a predovšetkým bezpečnosti v krajine. Pápež pravdepodobne ešte stále nepochopil, že Ilegálna Migrácia nie je dobrým znakom ani prínosom pre celú Európu.

Pápeža Františka prijala litovská prezidentka Grybauskaite. Litovská prezidentka poďakovala o záujem Pápeža Františka o pobaltské krajiny. František má navštíviť aj pamätné miesto v židovskom gete vo Vilniuse, na 75. výročie jeho konečnej likvidácie.

“V krajine, mučenej nacistickými a stalinistickými zločinmi, sa mnoho ľudí vzoprelo a zachraňovalo Židov, pretože ľudskosť pokladali za základné a hlavné dobro.”

Veľký počet obyvateľov židovského geta bolo poslaných do koncentračných táborov v krajinách okupovaných nacistickým Nemeckom.

Pápež ešte pred letom do jedného z pobaltských štátov poznamenal, že jeho meno a povesť trocha „blednú“ v porovnaní s Jánom Pavlom 2, ktorý patril medzi najvýznamnejších fenoménov Vatikánu.

Pápež František dostal knihu od poľského fotografa Galazky.

Známi poľský fotograf Grzegorz Galazka daroval novú knihu súčasnému pápežovi. Ten šokoval verejnosť a zavtipkoval:

„Ján Pavol 2 bol svätec, ja som diabol.”

Šokovaný Galazka so smiechom odvetil:

“Nie, obaja ste svätci! Obaja ste svätci!”

Práve Pápež František je do značnej mieri neobľúbený medzi konzervatívnymi veriacimi, ktorí doteraz fungujú na klasických princípoch viery. Práve František je postavou, ktorá politizuje problematiku ilegálnej migrácie do takej mieri, že sa z Pápeža stal politik. Práve Vatikán sa zobúdza s káuz sexuálneho zneužívania, František politizuje jednotlivé témy a množstvo veriacich sú šokovaný jednotlivými názormi Pápeža Františka. Práve pomoc migrantom by mala byť mimo krajín Európskej únie. Pápež František je však odlišného názoru a motivuje krajiny byť čoraz viac a viac solidárny.

Na druhej strane, ak by chcel František prejaviť svoju solidaritu mal by prijať sám do Vatikánu aspoň 100 ilegálnych imigrantov.

zdroj:https://www.hlavnespravy.sk/papez-frantisek-som-diabol-v-porovnani-s-janom-pavlom-ii/1528416

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články