utorok, 30 mája, 2023

Pápež sa po prvý krát vyjadril kriticky voči masívnej migrácii

Posledné články

U pápeža Františka sme zvyknutý, ako rozpráva o ceste k solidárnej migrácii. Práve František dlhodobo zastáva ilegálnu migráciu, pretože si myslí, že imigranti sú inteligentný a môžu do Európy priniesť niečo nové. Potom pápež porovnal Európu ako Saru a že je jednoducho neplodná. Práve ilegálny migranti by „neplodnú“ Európu mali „oplodniť“ aby pravdepodobne podľa Františka prekvitala. František tak donedávna bojoval za imigráciu v Európe.

Pápež František
Pápež František

Podľa nových správ agentúry DPA tento krát sa pápež rozhodol odpovedať k tejto téme konštruktívnejšie a rozvážnejšie. Pápežova veta už nie je tak otvorená k migrácii ako bola v minulosti .

Pápež sa po prvý krát vyjadril kriticky voči masívnej migrácii

„Je nerozumné otvárať všetky dvere prisťahovalectvu. Migranti môžu byť prijímaní, „pokým je to možné“ Dvere môžu byť otvorené, „pokým môžu byť integrovaní – a toto je veľmi dôležité – pokým nie sú hrozbou vašej identite,“

https://www.youtube.com/watch?v=ihiVVFBlo5w

Je masová migrácia správne rozhodnutie ?

Povedal František v utorok neskoro večer počas letu pri návrate z návštevy pobaltských krajín.

Vatikán sa spamätáva zo šokujúcich správ, ktoré sa udiali v USA a Nemecku. V USA dlhodobo pôsobil kardinál McCarrick, ktorý zneužíval deti a nádejných kňazov. V Nemecku na svetlo sveta prišla štúdia univerzít v ktorej obviňujú kňazov zo zneužívania detí. Tieto štúdie zahŕňali obdobie 1946-2014, kedy sa zistilo šokujúcich 3677 prípadov zneužívania mladistvých kňazmi. Postaralo sa o to 1670 duchovných.

Vatikán a samotného pápeža Františka čaká dlhodobé kajanie sa za tieto hriechy, ktoré napáchala samotná cirkev. Čí je to Františková hra aby zlepšil aktuálnu situáciu v spoločnosti, kedy ľudia postupne vnímajú migráciu ako určite nebezpečenstvo (a ešte ututlal aktuálnu situáciu úplne odlišným vyjadrím sa na problematiku) alebo si sám pápež vstúpil do svedomia a začal uvažovať kriticky necháme už na vás.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/papez-sa-vyslovil-proti-masovej-migracii

 

 

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články