Slovensko

Paška: Ak to Lajčák so svojou rezignáciou nemyslel vážne, prečo podával demisiu?

Paška: Ak to Lajčák so svojou rezignáciou nemyslel vážne, prečo podával demisiu? Problematika migračného paktu OSN na Slovensku  Kontroverzný pakt OSN o migrácii...

Written by Andrej
· 1 min read >

Paška: Ak to Lajčák so svojou rezignáciou nemyslel vážne, prečo podával demisiu?

Problematika migračného paktu OSN na Slovensku 

Kontroverzný pakt OSN o migrácii poriadne rozpútal boj o podpísanie 34 stranového dokumentu. Nakoniec sa však tento dokument nepodpíše. Rozhodol o tom Slovenský parlament. Práve ten odsúhlasil jasné stanovisko proti paktu OSN o migrácii. S koalície súhlasili len poslanci Mostu-HID na čele s Cséfalváyovou a Bélom Bugárom, ktorí tento pakt chceli jasne presadiť.

Nakoniec sa to však Bugárovi nepodarilo. V praktickosti je ukážkou, že koalícia nie je vôbec jednotná v otázkach zahraničnej politiky. Na jednej strane Pellegríni uznáva zlatý stred na strane druhej poslanci Mostu na čele s Katarinou Cséfalváyovou udržiavajú bližší vzťah k západným hodnotám. Práve dvojica z Mostu-HID sa od začiatku usilovne starala o Ministra Lajčáka. Prečo by nie. Lajčák je západne orientovaný diplomat, ktorý ma bohaté skúsenosti. Reprezentuje vo svete a dokonca nevadil ani opozícii. Smerák, ktorý bol ako Švajčiarsko medzi štátmi. Na druhej strane však Lajčák dal chlapské slovo. Ak Slovensko pakt nepodporí. Miroslav Lajčák odstúpi.

Tak to aj bolo. Lajčák 29.11 podáva demisiu. O demisii má však rozhodnúť Andrej Kiska. Ten však stále akoby demisiu prijať nechcel. Aj Kiska je západne orientovaným politikom. Druhá strana mince je vzájomne za zrušenie demisie. Pellegrini, Bugár, Fico a další členovia sú s Lajčákovou prácou spokojní. Spokojným môže byť aj Andrej Kiska. Dokonca aj OBSE oroduje sa Lajčákové zotrvanie. Kiska však stále mlčí. Mnohým predstaviteľom súčasnej stredopravej koalície sú činy Kisku naozaj nepochopiteľné a predovšetkým až príliš dlhé. Aktuálne dianie stihol okomentovať aj podpredseda SNS Jaroslav Lajčák.

Paška: Ak to Lajčák so svojou rezignáciou nemyslel vážne, prečo podával demisiu?

„Ak to pán minister Lajčák so svojou rezignáciou nemyslel vážne, prečo podával demisiu? Ak pán prezident naozaj hľadá optimálnu odpoveď na regulárne doručenú demisiu ministra, prečo sa hneď nepýta premiéra aj na mená potenciálnych vhodných nástupcov? A ak pán predseda vlády vie, že Slovensko preberá predsedníctvo OBSE, prečo ponecháva prezidentovi čas až niekoľkých týždňov na to, aby držal rezort zahraničia v neistote o možnej akceptácii riadne podanej demisie rezignujúceho ministra?“ pýta sa Paška.

zdroj: napalete,sk/paska-dianie-okolo-lajcaka-sa-meni-na-nevkusne-divadlo/

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *