štvrtok, 27 januára, 2022

Pavlínu Matovičovú čakalo NEČAKANÉ prekvapenie: „Pozdravujte pána manžela a pre dobro Slovenska, zoberte mu na chvíľku mobil, aby náhodou nedostal…“

Posledné články

Pavlínu Matovičovú čakalo NEČAKANÉ prekvapenie: „Pozdravujte pána manžela a pre dobro Slovenska, zoberte mu na chvíľku mobil, aby náhodou nedostal…“

Milá pani Pavlínka,

mohla by ste prosím manželovi, keď ho teraz máte doma v karanténe, pripomenúť, že akosi zabudol na svoj sľub, že bude každú svoju výplatu odovzdávať do Fondu vzájomnej pomoci, ktorý zriadil v apríli?

Možno si spomeniete – Váš drahý pán manžel pred voľbami veľmi emotívne sľuboval, že zníži platy poslancom a ministrom. Po voľbách však tento sľub nenaplnil, ale namiesto toho vytvoril fond, kde môžu politici vládnej koalície prispievať – vraj pre ľudí.

Zdroj: Vladimír Kampf

A sám vyhlásil, citujem:

„Vzdávam sa celého môjho premiérskeho platu a budem ho odovzdávať do tohto fondu, dokedy boj s koronou nevyhráme.“

Opravte ma, ak sa mýlim, ale boj s koronou sme zatiaľ podľa všetkých dostupných prejavov Vášho drahého manžela ešte nevyhrali.

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

No mrzuté je, že napriek tomu jediná platba do predmetného fondu od Vaše rodiny prišla v apríli. Napísané tam bolo „Prvá výplata premiéra IM“ a peniažky ste poslali Vy ako jeho manželka. Chápeme. Váš pán manžel nevlastní nič, to vy ste vlastníčkou niekoľkých desiatok miliónov, ktorými si ho vydržiavate.

A z vášho závratného majetku ste na fond pre ľudí prispeli až sumou 1491 EUR a 20 centov. Sme dojatí Vašou štedrosťou, ale predsa len sa mi do hrdla derie taká skromná otázočka – kde sú zvyšné výplaty pána premiéra?

Sľúbil, že bude posielať všetky svoje výplaty a poslal iba jednu v apríli. Ako je to teda s jeho sľubmi? Mohli by ste mu to prosím pripomenúť, asi na to zabudol. Ďakujem.

Možno by Váš drahý pán manžel mohol pripomenúť svoj prísľub aj ostatným politikom vládnej koalície. Lebo zatiaľ to vyzerá tak, že tento fond vznikol iba ako marketingový nástroj, ktorým chcel prekryť svoj nenaplnený sľub so znížením platov poslancov.

Ešte na jar, keď fond vznikol, občas niekto prispel. Ale odvtedy akosi zdroje vyschýnajú. To je tá Vaša pomoc ľuďom? Ja viem, Vy za to nemôžete, pani Pavlínka, vy sa musíte venovať dôležitejším veciam, ako napríklad obchodom s Arcou, ale prosím, pripomeňte manželovi, je to dôležité.

Pretože terorizovať celé Slovensko kvôli kšeftu s testíkmi, zatvárať ľudí doma, vydierať ich a okrádať o penzie, o minimálnu mzdu, o robotu, o podnikanie – a potom nevedieť poslať do svojho vlastného marketingového fondu ani to, čo sľúbiš… to je, uznajte, dosť veľká obludnosť.

Mimochodom, keď si tak človek roluje sumy, ktoré išli do Fondu vzájomnej pomoci, prerolujete to ukrutne rýchlo, pretože až na výnimky tam nikto nič neposiela.

Opakujem, sú výnimky. Napríklad mimoriadne intelektuálne nadaná poslankyňa Romana Tabak poslala v máji jednu sumu a nezabudla do poznámky k platbe pripísať dôstojné – Romana s dlouhými nohama.

Sme všetci radi, aký výkvet priniesol Váš pán manžel do parlamentu, ale predsa – bolo by fajn, keby kolegovia prispievali každý mesiac, ako sľúbili.

Jednu platbu evidujeme od vás, Pavlínka, v apríli, hecli ste sa, to je dobré. Od Borisa Kollára dokonca dve tisícky- chápeme, časy sú ťažké, nemá viac na rozdávanie, Boris je predsa iba obyčajný rodinne založený chudáčik, ktorý si musel od taniera odtrhnúť posledné omrvinky.

Minister Korčok prispel v máji celou tisíckou. Do Bieloruska zhruba v tom istom čase na povalenie Lukašenka poslala 750 tisíc EUR, ale je chvályhodné, že na našich občanov si našiel až tisícku.

Prispela aj pani ministerka Remišová. Tiež tisíckou. V Apríli. Napísala – Spolu to zvládneme. Len odvtedy akosi neprispela nič. Už to prestalo byť marketingovo voňavé, tak načo, že? Už to spolu nezvládame, pani Veronika?

V lete sa hecol aj Jozef Pročko a prispel pár stovák. Odvtedy nič. Odvtedy má iné priority ako ľudí – je hlavným roztlieskávačom parlamentného klubu OĽaNO a po večeroch cvičí kotúľ vpred, aby prehĺbil svoju expertízu v tejto oblasti.

V máji evidujeme platbu od šéfa SIS Vladimíra Pčolinského zo Sme rodina. 500 euro. Z poznámky sa ale dozvedáme, že to zaplatil za svoju manželku, poslankyňu Adrianu Pčolinskú. Zo Sme rodiny.

Len nám to pripomenulo, v akej úžasnej krajine žijeme, keď šéf SIS má manželku a brata v parlamente. Chvejeme sa nadšením, že rodinkárstvo a klientelizmus v tejto krajine Matovičova vláda kompletne vyhubila.

Ruku na srdce, pani Pavlínka, do fondu prispeje príležitostne nejaký poslanec dvoma či troma stovkami a tých, čo prispievajú, by sa dalo narátať na prstoch jednej ruky.

To celkom nekorešponduje so sľubom Vášho manžela, ktorý tento fond chápal ako náhradu zníženia poslaneckých platov. Nebol to len podvod na voličoch?

Samozrejme, sú aj výnimky – s dojatím evidujeme platbu poslanca Miroslava Kollára zo Za ľudí, ktorý prispel nečakanou sumou 1 EURO. Ale ostatní poslanci neposlali ani to. A Váš pán manžel od mája detto.

Ešte máte veľkopodnikateľa Fila, ktorý do fondu poslal pol milióna EUR. Aké transparentné!

Ja len, že pôvodne malo ísť o zníženie platov poslancov, takže ak tomu rozumiem správne, tento sľub opozičného poslanca Matoviča plniť netreba, lebo sa po vačku bachol jeden zo slovenských milionárov – rozkošné. A hlavne také obyčajné, ľudové, také matovičovské.

Milá pani Pavlínka, nebudem Vás viac trápiť. Fakt som chcel len poprosiť, aby ste cestou do Arcy skočila do banky a dala trvalý príkaz na tie výplaty vášho manžela, ktoré sľúbil posielať.

Nie je to nič ťažké. Trvalé platby sú v 21.storočí vcelku jednoduchým spôsobom, ako zabezpečiť, že sľuby politikov sa plnia a nabudúce sa Vám už nestane, že mesiac po mesiaci už šesť mesiacov neustále zabudnete. Ja viem – zábudlivosť. Šľak to traf.

Do fondu visíte iba polročnú výplatu pána Matoviča, to hravo zvládnete – očakávame, že suma príde ešte dnes. Lebo inak by vás ľudia vnímali ako hnusných podvodníkov, a to určite nechcete.

Pozdravujte pána manžela a pre dobro Slovenska, zoberte mu na chvíľku mobil, aby náhodou nedostal nutkanie informovať nás teraz v karanténe prostredníctvom statusov aj o svojej rannej potrebe.

Slovensko naozaj nepotrebuje od premiéra 12 statusov denne – radšej nech splní aspoň jeden jediný svoj sľub. Zatiaľ Váš rodinný dlh do vášho vlastného fondu pre ľudí robí 8947 EUR 20 centov. Tak šup-šup.

Ďakujeme za porozumenie,

Komentar na sociálnu sieť pridal opozičný poslanec Ľuboš Blaha

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Pán Blaha je humorista. Chce, aby človek, ktorý okradol tento štát na daniach, sa dobrovoľne vzdal svojej výplaty? Človek, ktorý sľuboval finančnú zodpovednosť politikov a previedol svoj majetok na manželku? Človek, ktorý mal plné ústa zodpovednosti, obviňoval predchádzajúcu vládu z krádeží, a prvé čo urobí je, že poruší zákon o verejnom obstarávaní a bez výberového konania podpíše zmluvu s firmou, ktorá ani nemala byť oslovená, lebo v tom čase dlhovala Sociálnej poisťovni na odvodoch? Človek, ktorý okradne dôchodcov a ich dôchodky strčí bankám? Človek, ktorý na ukojenie vlastného ega vyhodí na zbytočné testovanie najmenej 100 mil.€? Len aby mohol ovládať národ? Pán Blaha, takýto človek sa dobrovoľne nevzdá výplaty.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články